KATEGORIA

LIVESTYLE

E bardha dominon verën: Si ta kombinoni në mënyrën më elegante

E bardha është ngjyra e verës dhe është ideale për ta veshur në këto ditë të nxehta. Por për ta bërë sa më interesante...

Trendi i ri i sandaleve që do të shihni gjatë verës

Rripat dhe ngjyrat janë elementi mbizotërues, ndaj nëse zgjidhni një veshje të thjeshtë, mjafton të luani me sandalet dhe look-u juaj do të shndërrohet...

Erdhi koha t’i kthesh shpinën botës, ky fustan nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj verore

Ndoshta është koha t’i kthesh shpinën botës, sepse fustanet pa shpinë janë një nga tendencat më të mëdha të sezonit, duke e bërë edhe...

Vera rikthen modelin ikonik të flokëve të viteve ’70

Frymëzuar nga modeli i flokëve të Farah Fawcett, aktorja legjendare që hyri në histori për rolin e saj në “Charlie’s Angels” dhe të famshëm...

Pantallonat verore: 5 stilet që do të veshim gjatë këtyre muajve

Kemi shumë ditë të nxehta përpara, kështu që tani e tutje do të preferojmë rroba të rehatshme dhe të lehta, ndoshta pantallona të shkurtra...

Trendi i çantave që do të dominojnë verën

Ashtu si me rrobat dhe aksesorët, kalimi nga stili dimëror tek ai veror është një proces që mund të jetë sfidues në fillim por...

6 trendet e fustaneve që duhet t’i provoni patjetër

Sezoni i veshjeve verore ka filluar zyrtarisht. Cilido qoftë stili juaj personal, këtë sezon do të gjeni diêka për juë nëpër dyqane, pasi tendencat...

5 modele mini fundesh që mund t’i vishni dhe në plazh

Retro, mini dhe shumëngjyrësh, këto funde janë ideale për veshjet e plazhit. Janë fleksibël, të freskët, të rehatshëm dhe më e rëndësishmja kombinohen lehtësisht...

Verë 2021: 4 tendencat e flokëve që do t’ju ndriçojnë fytyrën

Izolimi dhe mbyllja e salloneve të bukurisë bënë që gratë të fokusohen tek natyraliteti duke lënë mënjanë ndryshimet rrënjësore për flokët. Vogue sugjeron disa...

Nis gara mbretërore Ascot, aty ku vëmendjen e marrin kapelet e pazakonta

Gara Mbretërore Ascot nisi sot në Berkshire, disa milje larg Kështjellës Windsor dhe, e cila shënoi dhe ngjarjen kryesore të sezonit veror. Kalorësit më...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img