KATEGORIA

LIVESTYLE

Disa modele çantash që janë ideale për pamjen tuaj të vjeshtës

Shtatori ka ardhur dhe me ne i jemi rikthyer rutinës së përditshme. Për t’u përballur me vjeshtën dhe angazhimet që na presin duhet domosdoshmërisht...

6 aksesorë shumëngjyrësh që do t’ju ​​shtojnë humorin (dhe padyshim do t’i vishni në vjeshtë)

Edhe pse një verë e çuditshme, edhe pse gushtit po i vjen fundi, gjendja jonë shpirtërore është ende verore. Me temperaturat e larta në vendin...

Tashmë jo vetëm këngëtare, Ariana Grande i futet fushës së biznesit

Gjithnjë e më shumë të famshëm, kohët e fundit kanë treguar dashurinë e tyre për fushën e bukurisë. Jo vetëm që e tregojnë, por arrijnë...

Trendi i atleteve që do të dominojë këtë vjeshtë

Atletet janë absolutisht të domosdoshme në garderobën e çdokujt. Disa i zgjedhin për përditshmëri, të tjerë për vrapim apo dhe për një shëtitje. Përveçse...

Gabimi që nuk duhet të bëni gjatë verës me kozmetikën tuaj

Nxehtësia e verës dhe kozmetika. Në asnjë rast nuk doni të gjeni kozmetikën në kutinë tuaj të shkrirë ose me një përbërje të dëmtuar, kështu që,...

Si të lani rrobat e mëndafshta me dorë

Ka disa pëlhura dhe materiale që janë pak më të komplikuara. Ata në thelb duan më shumë vëmendje sesa pambuku ose pëlhura të tjera. Pavarësisht nëse...

Tendenca e re e pantallonave që kombinon ngjyrat me imagjinatën

Nëse dëshironi të luani me stilin tuaj, gjithçka që duhet të bëni është të shtoni në garderobën tuaj trendin më të ri të pantallonave. Modelet...

Si të vishni xhaketat verore

Xhaketa verore është një veshje e domosdoshme e garderobës tek çdo vajzë. Ne marrim mjaft ide se si ta veshim nga pasarelat dhe koleksionet...

Trikotazhi është trendi i sezonit: Moda e fundit e vajzave këtë vjeshtë

Konsulentja gjermane e stilit nga Gjermania, Inka Müller-Winkelmann tha se veshjet e thurura janë në fronin e modës së grave në vjeshtë/dimër 2021-2022; Ato...

Del në ankand libri i vjetër i recetave ku tregohet se si “gatuhet burri”

Një libër 110-vjeçar recetash, ku përfshihet edhe receta perfekte “se si të gatuash burrin”, është gjetur në një shtëpi të vjetër, që kishte dhjetëra...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img