KATEGORIA

LIVESTYLE

Rikthehet pas 37 vitesh në vëmendje fustani magjepsës i Princeshës Diana

Princesha Diana ka shfaqur pamje të forta të modës që i kanë qëndruar provës së kohës, nga pantallonat e shkurtra të rastësishme deri te...

Të lodhur për shkak të vapës! Vitaminat e nevojshme për një shëndet të mirë gjatë verës

Përveç se një regjim ushqimor i shëndetshëm, disa vitamina specifike mund të jenë të dobishme gjatë muajve të nxehtë të verës për një shëndet...

Thana dhe vetitë e saj kuruese, gjithçka që duhet të dini

Thanat janë ndër frutat më të veçantë medicinalë me përdorim të gjerë në mjekësinë popullore. Thanat përdoren në shumë kura të ndryshme për shërimin dhe...

Njihuni me plazhet më të bukura të Amerikës

Të rrethuar nga Oqeanet Atlantik dhe Paqësor, Gjiri i Meksikës dhe Liqenet e Mëdha, më shumë se gjysma e shteteve në SHBA shtrihen në...

Eurovision 2023 – BBC: Kënga shqiptare mesazh i fortë për rëndësinë e familjes

Kënga shqiptare mesazh i fortë për rëndësinë e familjes, shkruan BBC për kongën konkurruese të Shqipërisë në Eurovision Song Contest. Këtë vit, Festivali Evropian i...

Dolce Gabbana nxjerr në treg atletet si qese mbeturinash

Në faqen e internetit të markës Dolce Gabbana, atletet përshkruhen si më poshtë: Stili i kultit takohet me metaversin, duke sjellë në jetë një...

Frutat dhe perimet e kuqe për zemrën, gjakun dhe trurin

Frutat dhe perimet me ngjyrë të kuqe janë të ngrohta dhe të shëndetshme për zemrën. Më poshtë do të zbuloni arsyet përse perimet dhe frutat...

Pesë rregulla të rëndësishme për kujdesin ndaj çantave

Produktet prej lëkure kanë qenë prej kohësh një shenjë e shijes së mirë dhe pasurisë. Ndonjëherë është e trishtueshme të shohësh një vajzë të veshur...

5 Këshilla Për Të Shtuar Më Tepër Ngjyra Në Kuzhinën Tuaj

Ngjyra në ambientin ku ushqimi përgatitet me dashuri, mund të gjallërojë menjëherë hapësirën, duke ju dhënë edhe ju më shumë frymëzim për të gatuar...

Si të Shmangni Tharjen e Dëmshme të Ajrit nga Ngrohësit Gjatë Dimrit

Me ardhjen e dimrit, ajri në shtëpi thahet me tepri për shkak të përdorimit të pakufizuar të kondicionerëve apo ngrohëve të ndryshëm. Mbajtja e një...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img