KATEGORIA

LIVESTYLE

Momente sikleti në dasmë/ disa fotografi, më të vërteta se kurrë!

Në fotografitë e Ian Weldon-it nuk ka vend për “hipokrizi”. Harrojini fotografitë e mirëkuruara dhe bëhuni gati të shihni atë çka ndodh vërtet gjatë një...

Deri tani keni gabuar, mësoni si të lani perimet dhe frutat

Larja e duhur e të gjitha produkteve mund të zvogëlojë rreziqet e konsumit si të baktereve të dëmshëm ashtu edhe të pesticideve. Për të...

Vetëm 43 persona në botë, ky grup gjaku është më i rralli

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Vetëm 43 persona në botë e kanë grupin e gjakut Rezus nul ose invalid, një...

20 zogj ekzotikë që duket se vijnë nga një tjetër planet!

Një larmishmëri e jashtëzakonshme speciesh, pupla të blerta, të kadifenjta ose të kuqërremta. Karakteristika fizike nga më të paparashikueshmet dhe uniket, që do t’ju mrekullojnë....

Njihuni me dhelprën fluturuese

Dhelprat Australiane Fluturuese janë ndër gjitarët më të lëvizshëm në planetin tonë. Sipas një studimi të bërë së fundmi ato janë nomade dhe enden...

Fillo të thuash JO! 4 shenja që tregojnë se po jep më shumë nga sa duhet!

Ndonëse mirësia dhe dhembshuria janë virtyte që vlerësohen shumë, shpesh merren për dobësi. Andaj duhet të ekzistojë një kufi të të ‘dhënit’, pasi ka...

Kulla e Sahatit, monumenti simbol i Tiranës

Tiranë FATJON CUKA Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, edhe pse është metropol modern që transformohet çdo ditë, bashkëjeton edhe me historinë, trashëgiminë e pasur kulturore, monumentet historike...

Fëmijët dhe koronavirusi/ E përhapin si të ftohtin e zakonshëm

Fëmijët mund të jenë në gjendje ta përhapin Covid-19 po aq lehtësisht sa përhapin edhe një lloj tjetër koronavirusi, siç është i ftohti i...

Hakerohen llogaritë në “Twitter” të disa politikanëve e biznesmenëve

Një seri llogarish në “Twitter” të personazheve të njohur të jetës politike dhe të biznesit në SHBA u hakeruan të mërkurën dhe u përdorën...

Boza e Shijshme – Vlerat dhe Historia e Origjinës Shqiptare

Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di, por historia e kësaj pijeje, nuk do...

Lajmet e fundit

Lajmet dt : 25 / 09/ 2020

https://youtu.be/6Mzr2UNEIGE   DRITA TV LAJME 25 9 2020 Lumi Vjosa ka përplasur sërish politikisht kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin ilir Meta. Pasi ky i fundit kërkoi që...

Kërcënojnë të hedhin hije mbi bashkëpunimin për COVID, përplasje SHBA-Kinë-Rusi

Përplasjet në rritje midis Shteteve të Bashkuara nga njëra anë dhe Kinës e Rusisë nga ana tjetër u shfaqën hapur të enjten në periferitë...

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi, një viktimë

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi. Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet. Gjithashtu është lënduar edhe një...

Greqia dhe Turqia regjistrojnë shifra rekord rastesh të reja Covid

Greqia konfirmoi 342 raste të reja të koronavirusit, përfshirë 24 të cilave u dihet prejardhja, ndërsa 30 raste janë identifikuar në pikat e hyrjes në...

Spanjë/ Vendosen masa të reja kufizuese për 1 milion banorë në Madrid

Duke filluar nga dita e hënë, Madridi do të kufizojë disa nga liritë e lëvizjes në përpjekje për të frnuar përhapjen e infeksionit të...
- ISLAMSHOP.CH -