KATEGORIA

LIVESTYLE

Pallati Mbretëror i shqetësuar, kamerieri i mbretëreshës Elisabeth me koronavirus

Një nga kamerierët e mbretëreshës Elisabeth II është infektuar me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja britanike “The Sun”, e cila...

Nga nesër ndryshon ora, akrepat shkojnë 60 minuta para

Në natën mes të shtunës dhe të dielës (28-29 mars) fillon llogaritja verore e kohës, ora do të shkojë 60 minuta përpara. Momenti zyrtar i...

“Banania” e Dashnor Dikos në versionin korona bëhet hit/ Duhet ta dëgjoni patjetër

Qëndrimi në shtëpi këto kohë ka shtyrë njerëzit të shpikin gjëra nga më të ndryshmet. Kështu edhe dy të rinj të frymëzuar nga kënga Banania...

Me apo pa qumësht, cila kafe është më e mirë për shëndetin

Kafeja është një nga pijet më të rëndësishme për të nisur ditën çdo mëngjes. Ajo është transformuar në një...

Kalifornia i kthen ishullin e shenjtë banorëve aborigjenë pas marrjes me masakër në 1860

Ashtu si pjesa tjetër e SHBA edhe Kalifornia më parë i përkiste prej mijëra vjetësh popujve abogjenë amerikanë por një ishull i...

Katër pyetje që duhet t’ia bëni vetes para një interviste pune

Secila intervistë pune dallon nga tjetra dhe për çdo intervistë që keni duhet përgatitje e veçantë. Para se të shkoni në një...

Eleganca e padurueshme e komunizmit

Fatmira Nikolli – Si është të shohësh në një film dokumentar, një jetë të manipuluar? Të dokumentosh një jetë që nuk ishte ashtu...

Hiljana Biba studentja e Fakultetit të Mjekësisë sjell “Tri Ditë dhe Dy Netë” udhërrëfyes për adoleshentët

Ato orë të shtyra…Mendova se Hektori mund të shfrytëzonte shansin. E kontrolloja telefonin aq...

Ronaldo dhe Georgina, një ditë në gjirin e natyrës në Langhe

Një ditë e gjitha në gjirin e natyrës për Georgina Rodriguez dhe Cristiano Ronaldo, në Langhe dhe...

Dhoma e artë me ujin më të pastër në botë

Super Kamiokande, diktuesi i neutrinos, është një eksperiment që po kryhet në Japoni brenda një ndërtese të lartë sa 15 kate, të...

Lajmet e fundit

“Falsifikim dokumentesh, ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”/ SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar një procedim penal ndaj një grupi personash të cilët akuzohen për vepra si...

Pesë respiratorë të rinj te “Shefqet Ndroqi”, Manastirliu lidhet me stafin e Covid-2: Rrisim kapacitetet

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka komunikuar drejtpërdrejt me ekipin e mjekëve dhe infermierëve të reanimacionit të spitalit COVID 2 “Shefqet...

Trageti “i ngecur” në ujërat greke numëron 122 të infektuar me Covid-19

Ka shkuar në 122 persona numri i të infektuarëve në tragetin “Elfterios Venizelos”, i cili që prej më shumë se 14 ditësh ndodhet në...

Bill Gates: Të mbyllet gjithçka për 10 javë, nëse duam ta mundim koronavirusin

Themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates, në një shkrim autorial të botuar në Washington Post, u ka bërë apel autoriteteve në SHBA që të...

Forcat turke neutralizojnë 14 terroristë të YPG/PKK-së

Forcat turke të sigurisë "neutralizuan" 14 terroristë të YPG/PKK-së në veriperëndim të Sirisë, bëri të ditur sot Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë. "Katërmbëdhjetë terroristë...
- ISLAMSHOP.CH -