KATEGORIA

ZVICER

Qytetet më të mira për udhëtarët kur punoni në Gjenevë

Gjeneva është një lloj enklave në skajin jugperëndimor të Zvicrës, e rrethuar nga liqeni në njërën anë, dhe Franca dhe kantoni Vaud nga ana...

Po vazhdon “moti i egër” në Zvicër

Stuhitë që kanë përfshirë të gjithë Evropën Perëndimore kanë goditur Zvicrën rëndë, me shtrëngata dhe përmbytje në disa qytete dhe rajone të Zvicrës. Zyrtarët zviceranë...

Reshjet e mëdha të shiut pritet të vazhdojnë deri të enjten

Zyra Federale e Meteorologjisë (MeteoSchweiz) lëshoi paralajmërime për reshje të mëdha shiu dhe paralajmërim përmbytjesh për pjesën më të madhe të Zvicrës për 24...

Shkencëtarët paralajmërojnë rritje të infeksioneve me Covid në Zvicër

Task forca shkencore tha se dominimi i variantit Delta ka të ngjarë të rezultojë në një numër në rritje të pranimeve në spital në...

Si u bë dominues varianti Delta në Zvicër

Epidemiologët zviceranë parashikuan që mutacioni shumë ngjitës Delta do të bëhej dominues në Zvicër, duke tejkaluar variantet e tjera. Ata thjesht nuk e prisnin që...

A mund ta vizitojnë Zvicrën udhëtarët e vaksinuar?

Nëse keni marrë vetëm dozën e parë të vaksinës deri më tani, me një të dytë të planifikuar për katër javë, ose nëse nuk...

Gjysma e infeksioneve të reja në Cyrih, të shkaktuara nga turistët

Numri i rasteve të përditshme të koronavirusit është dyfishuar në Zvicër në dy javët e fundit, duke shkaktuar frikë se po shfaqet një valë...

Zvicër: Paralajmërimi i ekspertëve për rritjen e çmimit të banesave

Ka paralajmërime në rritje që tregu i pronave të vendit po shkon drejt një përplasjeje. Ekspertët thonë se çmimet e larta aktuale janë thjesht...

Statistikat javore: Sërish rritje e rasteve në Zvicër

Këtë javë, 1,609 raste të reja Covid-19 u regjistruan në Zvicër, gati dyfish (+ 95%) numri i një jave më parë (827). Numri ditor i...

Zvicër: Hera e fundit me kaq shumë reshje shiu, në vitin 1987

Hera e fundit që kishte kaq shumë shi në një kohë kaq të shkurtër ka qenë në korrik të vitit 1987. Sipas “MeteoNews”, shumica e...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img