KATEGORIA

SHQIPERIA

Takon Ramën, Mogherini: Mbështesim luftën kundër drogës dhe korrupsionit

Kryeministri Edi Rama është takuar me shefen për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini në Bruksel. Në deklaratën e përbashkët për mediat, ajo tha...

Kryemadhi: Edukimi i të rinjve nxjerr Shqipërinë nga tranzicioni

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka bashkëbiseduar me bordin drejtues të Universitetit “George Washington” në SHBA mbi problemet aktuale në Shqipëri. Gjendja aktuale e ekonomisë...

Meta: Ne vlerësojmë gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë dhe shqiptarët

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” në shkencë dhe art, deklaroi se “Shqipëria vlerëson...

Bushati në Bruksel: Presim që në 2018-ën të hapen negociatat

Gjatë vizitës në Bruksel, ministri Ditmir Bushati ka takuar Zv/Presidentin e Parë të Komisionit Evropian, Frans Timmermans dhe Komisionerin për Migrimin, Punët e Brendshme...

Tusk takohet me Ramën: Të mbahet ritmi i reformave

Kryeministri Edi Rama është takuar këtë pasdite me kreun e Këshillit të Bashkimit Europian Donald Tusk. Me anë të një postimi në “Twitter”, Donald Tusk...

Berisha nxjerr emrin: Ja kush është biznesmeni që fitoi miliarda nga koncesionet korruptive

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për disa koncesione, sipas tij korruptive, që janë dhënë me ‘bekimin’ e kryeministrit Edi Rama dhe ministrin e...

Përfundimi i mandatit për Llallën/ Ja skenarët për Kryeprokurorin

Kjo e premte, pas tre ditësh, është saktësisht dita e fundit e mandatit të kryeprokurorit Adriatik Llalla për të cilën janë ngritur shumë pikëpyetje...

Basha në Bruksel: Stepje sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në Bruksel, në punimet e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane. Lulzim Basha ka zhvilluar një sërë...

Basha në Asamblenë e PPE-së në Bruksel

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka udhëtuar për në Bruksel ku do të marrë pjesë në takimin e Asamblesë Politike të Partisë Popullore...

Rama në Bruksel, takim me presidentin e KiE, Donald Tusk

Kryeministri Edi Rama takohet këtë pasdite me kreun e Këshillit të Europës Donald Tusk. Sipas axhendës së këtij takimi, mes tyre është parashikuar dhe...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img