KATEGORIA

SHQIPERIA

Festat e fundvitit/ Tallja e qeverisë: Ja sa shpërblim do të marrin pensionistët

Rreth 650 mijë pensionistë pritet të marrin një shpërblim për festat e fundvitit, ndërsa gjithccka do të përcaktohet pas vendimit që pritet të miratohet...

Berisha: Shqipëri-Kosovë, ja si Edi Rama mbajti të ngrira marrëdhëniet dhe problemet që…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar për mbledhjen e përbashkët të qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, e cila u zhvillua në Korçë. Berisha në...

Nënshkruhen 12 marrëveshje, Rama: Mbledhja s’është provokim. Haradinaj: Unifikim doganor

Pas nënshkrimit të 12 marrëveshjeve të bashkëpunimit, Rama dhe Haradinaj dolën në një konferencë për mediat. “Mbledhja flet vetë për një bilanc arritjesh të rëndësishme...

Bushati: Ne do të angazhohemi për liberalizim të vizave për Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, tha se që nga mbledhja e vitit të kaluar në mes të dy qeverive, ka...

Fillon mbledhja e përbashkët qeveritare Shqipëri-Kosovë

Në qytetin e Korçës ka filluar mbledhja e përbashkët mes Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës. Fillimisht është pritur me ceremoni zyrtare delegacioni i...

Fatura 1 mln dollarë, socialistët kërkojnë hetim

Partia Socialiste e ka pyetur sot kreun demokrat Lulzim Basha se ku i gjeti 1 milionë dollarët me të cilat pagoi kompaninë lobuese në...

Vlerësim për “Gjurmë shqiptare”; Gazetarit Marin Mema i jepet çmimi “Hasan Prishtina”

Gazetari i Top Channel, Marin Mema është nderuar me çmimin “Hasan Prishtina” nga shoqata per kthimin e shqiptarëve të shpërngulur nga trojet e tyre. Në...

Aksidentohet eskorta e Ramës, plagosen dy persona në rrugën Pogradec-Korçë

Dy automjete të eskortës së kryeministrit Rama u përfshinë në një aksident në hyrje të qytetit të Korçës. Aksidenti ndodhi rreth orës 13:30 të...

Akuzat e Bashës, reagon Ahmetaj: Projektet të certifikuara ndërkombëtarisht

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka reaguar pas akuzave të ngritura ditën e sotme nga kreu i PD, Lulzim Basha për ndërtimin...

“Samiti i Studentëve 2018”, Veliaj: PS, gjithmonë e hapur për të rinjtë

Pas çeljes së ceremonisë së përvjetorit të Pavarësisë së Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj zhvilloi edhe një bashkëbisedim me të rinjtë pjesëmarrës në “Samitin e...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img