KATEGORIA

SHQIPERIA

Bulevardi i ri i Tiranës, Veliaj: Projekt i madh gjelbërimi

Punimet për pjesën e mbetur, të Bulevardit të ri, për pak kohë sipas Bashkisë së Tiranës do të mbërrijnë në fund. Sipas kryebashkiakut Veliaj...

Sulejman Rustemi: Thjesht pranova ftesën, unë ende përfaqësoj PDIU-në

Gjatë dy ditëve të para të 2018 –ës, Sulejman Rustemi anëtari i PDIU-së në Këshillin e Bashkisë së Kavajës, njëherësh një emër i njohur...

Politika në një vit të trazuar, nga çadra te kryeprokurori

Viti 2017 ishte vit zgjedhor. Por politika u fut në një ngërç që vuri në dyshim mbajtjen normale të zgjedhjeve, që u dekretuan fillimisht...

Sfidat e Shqipërisë për 2018

2017-ta i solli Shqipërisë një marrëveshje historike, ose të paktën si e tillë shihet e interpretohet reforma në drejtësi. Në sitën e hetimit për korrupsion...

Banka e Shqipërisë ia kushton kalendarin e 2018-ës, Skënderbeut

28 Nëntori 2017 shënoi çeljen e Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastrioti Skënderbeut, vit i cili do të kremtojë veprën e heroit deri më 28...

2018-a, vit kyç për të ardhmen europiane të Shqipërisë

2018-a është një vit kyç për Shqipërinë, sa i përket çeljes së negociatave në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian. Kjo ka qenë deklarata e...

Shqipëri, prodhimi kombëtar do të zgjerohet me 4.2%

Buxheti i vitit 2018 sipas ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj përcjell dy mesazhe kryesore: rritje ekonomike e lartë që krijon mirëqenie dhe...

Ambasadori Lu uron shqiptarët për Vitin e Ri

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka uruar të gjithë shqiptarët nëpërmjet faqes zyrtare të ambasadës në Facebook. “Të gjithë ne në ambasadën amerikane iu...

Mandati i Aqif Rakipit, PDIU sulmon prokurorinë: Po kapërcen ligjin

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar ditën e sotme për kërkesën e prokurorisë për heqjen e mandatit të deputetit, Aqif Rakipit. Me një...

Fatmir Xhafaj kërkon largimin e Haki Çakos nga kryepolic

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj i ka propozuar Kryeministrit Edi Rama emrin e drejtorit të ri të Policisë së Shtetit, që duhet...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img