KATEGORIA

SHQIPERIA

PD: Kryeprokurorin nuk e zgjedh Rama! Do ta pengojmë

Në mëse se një rast, Partia Demokratike ka denoncuar zyrtarët e policisë për të cilët ka mandat arresti nga Prokuroria e Krimeve të Rënda...

Ikën policët e hashashit. Prokuroria kërkoi arrestimin, policia s’i gjen

Pak orë pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda firmosi urdhër-arrestet për tre ish-zyrtarë të Policisë së Shtetit, drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit për Cështjet...

Gjosha: Buxheti 2018 rrënon familjet shqiptare

Kryetarja e LGI, Klajda Gjosha e quan buxhetin e ardhshëm një rrënim për familjet shqiptare. Duke folur për Konventën e LGI të një dite...

Tiranë, forum diskutimi për zhvillimin e bujqësisë

U organizua sot në Tiranë forumi i diskutimit “Asistenca për qytetarët-Bujqësia dhe Agrobiznesi”, ku në fokus të diskutimeve ishin shërbimet ndaj qytetarëve në vështirësi...

Basha: Shqipëria, zonë e lirë për krimin

Lulzim Basha thotë se Shqipëria është shndërruar në një zonë të lirë për krimin dhe shton se krimi luftohet vetëm me largimin e Edi...

Krim në familje në Kavajë, burri vret gruan me thikë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e paradites në Karpen të Kavajës. Një 50-vjeçar ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij. Sipas policisë...

Prishja e kontratave, Vasili: Fatura e shtetit 2 miliardë euro

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së i kërkon sërish kryeministrit Edi Rama të reagojë për faturën prej 2 miliardë eurosh që ka shtetit shqiptar...

Rama: Program agresiv për të nxitur punësimin

Zyrat e Punës dhe roli i tyre do të ridimensionohen si objektiv i Qeverisë për të nxitur punësimin.  Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria ka...

Trafiku i drogës, Prokuroria kërkon arrestimin e 3 policëve

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar arrestimin e tre punonjësve të Policisë së Vlorës, në nivel drejtues. Urdhri i arrestit është dhënë pas hetimeve...

Kryemadhi: Të bashkohemi për të shkulur narko-shtetin

Kryetarja e LSI-së, ka shfrytëzuar takimin me forumin e gruas së kësaj partie për të bërë thirrje të gjitha palëve që të bashkohen kundër...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img