KATEGORIA

SHQIPERIA

Basha: Shqipëria, zonë e lirë për krimin

Lulzim Basha thotë se Shqipëria është shndërruar në një zonë të lirë për krimin dhe shton se krimi luftohet vetëm me largimin e Edi...

Krim në familje në Kavajë, burri vret gruan me thikë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e paradites në Karpen të Kavajës. Një 50-vjeçar ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij. Sipas policisë...

Prishja e kontratave, Vasili: Fatura e shtetit 2 miliardë euro

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së i kërkon sërish kryeministrit Edi Rama të reagojë për faturën prej 2 miliardë eurosh që ka shtetit shqiptar...

Rama: Program agresiv për të nxitur punësimin

Zyrat e Punës dhe roli i tyre do të ridimensionohen si objektiv i Qeverisë për të nxitur punësimin.  Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria ka...

Trafiku i drogës, Prokuroria kërkon arrestimin e 3 policëve

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar arrestimin e tre punonjësve të Policisë së Vlorës, në nivel drejtues. Urdhri i arrestit është dhënë pas hetimeve...

Kryemadhi: Të bashkohemi për të shkulur narko-shtetin

Kryetarja e LSI-së, ka shfrytëzuar takimin me forumin e gruas së kësaj partie për të bërë thirrje të gjitha palëve që të bashkohen kundër...

Alibeaj: Tahiri po fsheh krimin, mashtroi me udhëtimin në Gjermani

Enkelejd Alibej në emër të Partisë Demokratike akuzoi ish ministrin e Brendshem Saimir Tahiri se po përpiqet të fshehë faktet e krimeve. Për Partine Demokratike,...

Aksidentet, në 40% të rasteve faji i këmbësorëve

Kalimi me të kuqe i vijave të bardha i kushtoi jetën një 60-vjeçari pak ditë më parë në kryeqytet. Në javën e sigurisë rrugore,...

PD: Tahiri po fsheh krimin, mashtroi me udhëtimin në Gjermani

Enkelejd Alibej në emër të Partisë Demokratike akuzoi ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri se po përpiqet të fshehë faktet e krimeve. Për Partinë Demokratike, paratë...

Raportet me Ramën, presidenti Meta: Partia ime, Kushtetuta

Presidenti Ilir Meta theksoi se raportet e tij me Edi Ramën nuk kanë asnjë ndikim mbi sjelljen e vet si kryetar i Republikës së...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img