KATEGORIA

SHQIPERIA

Liroi të fortët nga burgu, ish-gjyqtarja Enkelejda Hoxha: Më ktheni mbrapsht lekët që më sekuestruat

Është zhvilluar sot seanca gjyqësore në Apelin e Posaçëm, në ngarkim të ish-gjyqtares Enkelejda Hoxha. Sakaq, Hoxha në sallën e gjyqit ka kërkuar pafajësinë si...

Nga 1 tetori ndryshon fasha e energjisë, Meta thirrje qytetarëve: Rritja abuzive e çmimit do të prekë mijëra familje shqiptare, monitoroni sahatet

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ndryshimin e fashës së energjisë elektrike. REAGIMI I METËS Rritja abuzive e çmimit të...

PD ngre grup pune për financimet ruse, nisin hetimet për Lulzim Bashën

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar ngritjen e një grupi auditi për financimet ruse në PD. Burime nga kryesia e PD-së bëjnë me dije se...

Heqja e licencës për kolegjin Mehmet Akif, Berisha: Vendimi u mor jashtë Shqipërisë, Ergodan urdhëron mbyllje shkollash e xhamish

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Rama si gënjeshtar dhe të pamoralshëm kur ka urdhëruar mbylljen e kopshtit dhe kolegjit turk...

Betohet para Presidentit të Republikës, gjyqtari më i ri i Gjykatës Kushtetuese Ilir Toska

Në Institucionin e Presidentit të Republikës u zhvillua ceremonia e betimit para Presidentit të Republikës, Bajram Begaj të anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetuese,...

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria kibernetike, Shqipëria u sulmua nga Irani

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje Asamblesë së Kombeve të Bashkuara që të rrisë fokusin e saj te siguria kibernetike. Gjatë fjalës së tij,...

“Ne jemi NATO”, Rama publikon pamjet nga marshimi më i vështirë në botë: Trupat shqiptare garojnë mes 160 skuadrave

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga përgatitja e trupave elitë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës, për...

Bordi ndryshon çmimet, sa do të shiten karburantet

Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 24 Shtator 2022, janë si rezultat i levizjes së çmimeve në bursën Platts Mediteran, ku rritja e...

A do të ketë amnisti për të burgosurit? Manja: Deri tani nuk ka asnjë draft për projektligj

Ministria e Drejtësisë ka reaguar në lidhje me një amnisti të mundshme për të burgosurit. Sipas reagimit bëhet me dije se deri tani nuk ka...

Mjeku i Traumës u ndalua për ryshfet, Kryemadhi: Qeveria furnizon korrupsionin masiv me inceneratorët, ata që duhet të arrestohen janë…

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, ka reaguar në lidhje me arrestimin e një doktori ditën e djeshme, duke u shprehur se arrestimi...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img