KATEGORIA

SHQIPERIA

Kampet e emigrantëve në Shqipëri, gazeta austriake: Marrëveshje e pistë!

Një marrëveshje e pistë. Kështu e ka cilësuar gazeta austriake Der Standard marrëveshjen mes Italisë dhe Shqipërisë për ngritjen e dy qendrave të migracionit në Shëngjin...

Berisha i përgjigjet Ramës: Bëri apologjinë e krimeve të tij, por…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili ditën e premte në një konferencë me gazetarët tha se ai...

Nikolla: Ndryshimet kushtetuese mundësuan reformën në drejtësi

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, gjatë fjalës së mbajtur në kuadër të “25 vite Kushtetutë”, deklaroi sot se Shqipëria ka një Kushtetutë të mirë...

Zaçaj: Pushteti gjyqësor luan rolin kushtetues vetëm nëse është i pavarur

Me rastin e 25-vjetorit të Kushtetutës, kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, Holta Zaçaj, ka mbajtur fjalën e saj përshëndetëse në konferencën ndërkombëtare me...

“25 vite Kushtetutë”, Presidenti Begaj: Shqipëria hapa pozitivë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj i pranishëm në sallën e Kuvendit në kuadër të veprimtarisë “25 vite Kushtetutë” u shpreh se Shqipëria...

Policia e Shtetit, në gatishmëri të përforcuar deri më 30 Nëntor

Policia e Shtetit ka kaluar në gatishmëri të përforcuar deri më 30 Nëntor për shkak të festimeve të Pavarësisë. Përforcimi i sigurisë nisi që mbrëmjen...

Balla: 129 pronarë/administratorë çerdhesh dhe kopshtesh procedohen penalisht

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, thotë se Paketa e Sigurisë në Shkolla përfshin kopshtet dhe çerdhet. Në një postim në rrjetet sociale, ministri Balla njofton...

Berisha porosi: Bardhi nuk duhet të përjashtohet, por…

Zbardhen detaje nga mbledhja me dyer të mbyllura e grupit parlamentar të PD, një ditë më parëGjatë fjalës së tij Gazment Bardhi u shpreh...

Rama: Asnjë anëtar i familjes sime nuk ka përfituar asnjë qindarkë nga fondet publike

https://youtu.be/ZN8BcE3FUqA?si=NZa2ILE0p2N0disD Kryeministri Edi Rama iu përgjigj sot akuzave të ngritura nga ish-kryeministri Sali Berisha, se familjarë të tij janë përfitues të fondeve publike, Rama deklaroi se...

Basha: Lista të hapura me sistem proporcional kombëtar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se, reforma zgjedhore është prioritet numër 1 i PD. Në fjalën e tij në tryezën për reformën...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img