KATEGORIA

SHQIPERIA

Skandal mbi Shkumbin, devijohet shtrati/ Firma ngre pritë dhe i ndryshon rrjedhën për të shfrytëzuar inertet

Kjo pritë që ndan në mes lumin Shkumbin duke e devijuar tërësisht shtratin e tij është masakra e radhës që iu bëhet burimeve ujore...

Arrestohet ‘’Kep Arapi’’ në Sukth , iu gjet armë pa leje në hyrje të lokalit të tij

Rexhep Arapi është arrestuar në Sukth të Durrësit për armëmbajtje pa leje. ‘’Kep Arapi’’ ishte në hyrje të lokalit të tij kur u arrestua nga...

Meta vlerëson pesë veprimtarë të shquar atdhetarë nga Nishi, Medvegja, Presheva dhe Bujanovci: Kanë lënë gjurmë të pashlyera në historinë, kulturën, shkencën dhe trashëgiminë...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi, me anë të një ceremonie solemne, pesë veprimtarë të shquar atdhetarë nga Nishi, Medvegja, Presheva dhe Bujanovci, për...

“Bloza e tymi kanë mbërritur deri në det”, Baçi thirrje qytetarëve fierakë: Të reagojmë, t’i drejtohemi gjykatës dhe të kërkojmë dëmshpërblim

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, në Qarkun e Fierit, Luan Baçi, ka reaguar sërish ndaj djegies së plehrave në Fier. Ai ka thënë se...

Bien rastet me COVID-19 në Shqipëri, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Shqipëria ka regjistruar një rënie të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit ka pasur 37 të infektuar dhe asnjë humbje...

Liria e medias, Kryetarja e AMA-s Krasniqi takon Përfaqësuesen e Lartë për Lirinë e Medias në OSBE, Teresa Ribeiro

Kryetarja e Autoritetit të Mediave Audiovizive Armela Krasniqi u prit në një takim nga Përfaqësuesja e Lartë për Lirinë e Medias në OSBE, Teresa...

Neritan Liçaj: Thirrje prokurorëve e gjyqtarëve, na jepni drejtësi! Përndryshe e grisim Kushtetutën dhe shkojmë bëjmë një tjetër në Surrel

Aktori i njohur Neritan Liçaj i ka bërë thirrje prokurorëve dhe gjyqtarëve të vendosin drejtësi për çështjen e Teatrit Kombëtar. Në një prononcim pas depozitimit...

Me qëllim Gjykata ka ndryshuar emrin”, u arrestua nga SPAK për korrupsion, prokurori i Sarandës ‘flet’ nga burgu: Parregullsi e ngatërresa në dosjen time,...

Hasa dhe Hodaj akuzohen për dy çështje të ndryshme, në të cilat akuzohen se kanë favorizuar dy shtetas të ndryshëm për të pushuar çështjet...

Presidenti Meta emëron Asim Vokshin anëtar të Gjykatës së Lartë: Rezerva për veprimtarinë e KLGJ dhe Kuvendit, vonesa të pajustifikuara

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar emërimin e gjyqtarit më të ri të Gjykatës së Lartë, z.Asim Vokshi. Kryetari i Shtetit, në datën 23...

I dënuar në Selanik për tentativë vrasje dhe armëmbajtje, kapet 56-vjeçari shqiptar në Kapshticë. I katërti i kërkuar që arrestohet në 3 ditët e...

Kapet një tjetër person në kërkim nga pala greke në Kapshticë. Në tentativë për t’u futur në Shqipëri është arrestuar një shqiptar 56 vjeç. Ai rezulton...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img