KATEGORIA

RAJON

Turqia dhe Greqia tronditen nga tërmetet

Dy tërmete relativisht të fuqishme kanë goditur Greqinë dhe Turqinë në orët e mbrëmjes së të premtes. Tërmeti i parë me magnitudë 4.6 ballë është...

Interpol: Shpëtohen afër 500 viktima të trafikimit me qenie njerëzore

Interpoli përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka arrestuar 40 të dyshuar për trafikim të njerëzve dhe afër 500 viktima u shpëtuan...

“Kosova dhe Shqipëria janë të bashkuara, kanë synim BE-në”

Ambasada e Shqipërisë në Kosovë, shënoi 105 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Në këtë eveniment të ftuar ishin mbi 1500 zyrtarë të...

Trendafilova: Gjyqësori nuk shkon me politikën

Në kuadër të vizitës së saj të parë në Kosovë, kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK), gjykatësja Ekaterina Trendafilova, së bashku me...

Takohen kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu dhe ambasadori i Kosovës Ylber Hysa

Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti sot ambasadorin e Republikës së Kosovës z. Ylber Hysa me të cilin biseduan rreth gjendjes aktuale...

Shkup, takim pune për inkluzion social të romëve

Në organizim të Komitetit të Helsinkit për Mbrojtje të të Drejtave të Njeriut sot në Shkup u mbajt tryeza e rrumbullakët me temë “Kriza...

“Ballkani mund të jetë model për Europën, e jo Europa për Ballkanin”

Gazetari dhe publicisti nga Turqia, Yusuf Kaplan, thotë se Ballkani mund të jetë model për Europën dhe jo e kundërta. Kaplan, i cili ndodhej në...

Shqipëri-Greqi, patrulla të përbashkëta policore në kufi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako është takuar në Athinë me homologun e tij grek, Kostandinos Cukalas. Në takim, dy drejtorët rikonfirmuan...

Kryeministri i Bullgarisë mbërrin në Maqedoni, fillon seanca qeveritare

Kryeministri i Republikës së Bullgarisë, Bojko Borisov, i cili u prit nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev, ka mbërritur në qytetin e Strumicës,...

Pas 65 vitesh një President i Turqisë viziton Greqinë

Zv/kryeministri i Turqisë Hakan Çavucoglu tha se presidenti i këtij vendi Recep Tayyip Erdogan do të jetë presidenti i parë turk i cili do...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img