KATEGORIA

RAJON

Reagime të ndryshme për marrëveshjen Itali-Shqipëri

Marrëveshja e nënshkruar mes kryeministrit Edi Rama dhe homologes së tij italiane Giorgia Meloni për hapjen e dy strukturave në Shqipëri për pritjen e...

Gjashtë të vdekur dhe disa të zhdukur nga stuhia “Ciaran”

Të paktën gjashtë persona humbën jetën në rajonin qendror të Italisë, Toskana, pas një nate me stuhi të forta dhe shira të rrëmbyeshëm që...

Shefi i inteligjencës së Serbisë, Aleksandër Vulin jep dorëheqjen

Shefi i Agjencisë për Siguri dhe Informacion të Serbisë, Alleksandar Vulin, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. Këtë e ka konfirmuar vetë Vullini nëpërmjet...

Gjendje emergjente në Itali/ Përmbytje në Toskana, 3 viktima dhe 6 të zhdukur

Prej disa ditësh, Italia është përfshirë nga moti i keq, duke shkaktuar përmbytje. Zona më e prekur është Toskana, ku lumi Lambro ka dalë nga...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare dhe lokale më 17 dhjetor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe kryetari i parlamentit, Vladimir Orliç njoftuan sot shpalljen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare dhe zgjedhjet lokale në disa...

Stuhi e dhunshme në Milano, qyteti në kaos! 31 mm shi në një orë

31 mm shi brenda një ore, u regjistruan në Milanon e përballur me një përkeqësim të menjëhershëm të motit në mesin e një fronti...

Në komunat me shumicë serbe, rritet kërkesa për pasaportën e Kosovës

Në komunat me shumicë serbe në Kosovë është rritur kërkesa për pasaportën e Kosovës, sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Interesi...

Abazoviç: Mali i Zi të qëndrojë në rrugën e duhur

Mali i Zi të qëndrojë në rrugën e duhur, shkroi në Facebook ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, pas dorëzimit të detyrës kryeministrit...

Presidentja e KE-së thirrje zyrtarëve të Shkupit

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka porositur zyrtarët maqedonas se procesi i anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian varet...

Vuçiç: Nuk do firmos asnjëherë për pavarësinë e Kosovës!

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se është i gatshëm të nënshkruajë gjithçka që duhet për t’u përmbushur, kur është fjala për zgjidhjen e...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img