KATEGORIA

RAJON

Autoritetet në Podgoricë nuk e dinë ende se si u vra shefi i anti-drogës Rudolf Elezovic

Autoritetet në Podgoricë ende nuk dinë shkakun e vdekjes së oficerit të policisë Rudolf Elezovic. Trupi i pajetë i këtij të fundit u gjet...

“Është e mbushur me mllef”/ Nëna e Karolinës e shokuar, të afërmit: Po përjeton makth

Nëna e 20-vjeçares britanike që u vra nga bashkëshorti në Greqi po e përjeton tragjedinë akoma më rëndë. Situata është dramatike në dy familjet...

Vaksinohet kryeministrja e Zelandës së Re: Kurrë s’kam dashur të jem ndër të vaksinuarit e parë, nuk dhemb aspak

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, mori sot dozën e parë të vaksinës Pfizer kundër Covid-19. Që nga fillimi i pandemisë, Zelanda e Re...

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mirëpret rinisjen e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mirëpret rinisjen e bisedimeve mes Republikës së Kosovȅs dhe Republikës së Serbisë, për normalizimin e marrëdhënieve të tyre ndër-shtetërore. Në një...

Greqia hap kufijtë me Shqipërinë ditën e nesërme!

Greqia ka vendosur më në fund të hapë kufijtë me Shqipërinë. Sipas qarkores që pritet të shpërndahet brenda ditës në të gjithë pikat kufitare të...

E rëndë në Greqi, gruaja ndërron jetë pak minuta pasi injekton e dytë të Pfizer

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Greqi. Mediat helene bëjnë të ditur, se një grua ka ndërruar jetë pak minuta pasi është vaksinuar me...

Shqiptari goditet me thikë në mes të rrugës, prangoset autori

Një shqiptar mbeti i plagosur me thikë pas një sherri me një italian në qytetin Rivoltella di Desenzano në Itali. Shtypi italian raporton se autori...

‘I bëra vetë të gjitha’, piloti tregon si vari qenin e lidhi veten për të kamufluar vrasjen e gruas

Ditën e djeshme mediat greke bën me dije se një muaj pas ngjarjes së rëndë që tronditi vendin fqinj, 20-vjeçarja Karolina, u vra nga...

Vrasja e 20-vjeçares nga bashkëshorti, Komuniteti i Shqiptarëve: Media greke të kërkojë falje për shpifjet ndaj shqiptarëve

Komuniteti i Emigrantëve Shqiptarë në Greqi ka reaguar pas ngjarjes së rëndë ku u zbulua se 20-vjeçarja britanike Caroline Crouch është vrarë nga bashkëshorti...

‘Ngërçi’ Bullgari-Maqedoni e Veriut, Zaev mbërrin në Sofje: T’u mundësojmë brezave të rinj dialogun e mirëkuptimin, mos lejojmë të na urrejnë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka vizituar Sofjen disa ditë para vendimit të Këshillit të BE për çeljen e negociatave. Bullgaria ka vendosur...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img