KATEGORIA

RAJON

Miratohet vendimi, Shqipëria pika të përbashkëta të kalimit kufitar me Maqedoninë

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave ka vendosur miratimin e marrëveshjen me Maqedoninë për ngritjen e pikave të përbashkëta kufitare për të lehtësuar...

Vrau në mënyrë makabre 20 vjeçaren greke, publikohet ‘fotoja’ e bjondit të rrezikshëm shqiptar

Dëshmitë e pilotit 32-vjeçar për tre grabitësit që i mbytën gruan në sy të foshnjës gjatë grabitjes disa javë më parë kanë bërë që...

U gjet i vdekur një ditë më parë, ish-shefi i policisë së Ulqinit Rudolf Elezoviç është vrarë

Mediat malazeze kanë bërë publike pamjet nga vendi ku u gjet i pajetë ish-shefi i Ulqinit, Rudolf Elezoviç, i cili ishte zhdukur që më...

Sapo kishte bërë vaksinën AstraZenca, ndërron jetë në mënyrë të papritur stilisti 32-vjeçar

Një stilist grek, është gjetur i pajetë brenda shtëpisë së tij, nga shoqja e ngushtë. Stilisti 32-vjeçar Nassos Katris, nuk i ishte përgjigjur telefonatave të...

Bien shifrat në Greqi, 890 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit, përgjysmohen viktimat

Greqia ka regjistruar një rënie të shifrave në 24 orët e fundit. Bie në sy se numri i viktimave ka pësuar një përgjysmin, nga...

“Bomba e ujit” mbi Romë, 40 fëmijë bllokohen si pasojë e përmbytjeve

Stuhia e fuqishme që ka goditur qytetin e Romës vijon të shkaktojë dëme, por dhe izolimin e banorëve. Pjesa veriore e kryeqytetit është dhe zona...

Gjendet një trup i pajetë në Ulqin, dyshohet se është ish-shefi i Policisë Rudolf Elezoviç

Një trup i pajetë është gjetur mbrëmjen e djeshme në Ulqin. Mediat atje bëjnë me dije se identiteti i viktimës ende nuk dihet. Mediat lokale shkruajnë...

“Qëlloni vetëm në mish njeriu, vetëm njerëzit”, akuza për mijëra vrasje, plaçkitje e gjenocid, Ratko Mladic para gjykimit përfundimtar

Në shkallën e parë, ish-shefi i forcave serbe në Bosnjë-Hercegovinë Ratko Mladic është dënuar me burgim të përjetshëm. Tani gjykata e apelit duhet të...

“Mos na refuzoni shtëpinë tonë”, emigrantët shqiptarë në Greqi paralajmërojnë protestë në sheshin “Sintagma”

Komuniteti shqiptar në Greqi ka bërë thirrje për të gjithë emigrantët që të bashkohen për një protestë paqësore në orën 18:00 në sheshin “Sintagma”...

Varianti indian i COVID-19 mbërrin në Maqedoninë e Veriut, Ministri i Shëndetësisë kërkon zgjatjen e masave kufizuese

Maqedonia e Veriut ka shënuar rastin e parë me variantin indian të COVID-19. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi se pacienti ku u zbulua varianti...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img