KATEGORIA

RAJON

Vuçiç akuza opozitës: Tradhtarë, e keni dorëzuar Kosovën

Opozita në Serbi ka pritur presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç me parulla si “E ke dorëzuar Kosovën”, “jo ultimatum, jo kapitullim”, ndërsa ai po...

Skandali i përgjimeve dhe rrëzimi i mundshëm i qeverisë greke

A do të çojë skandali i përgjimeve në ndryshimin e qeverisë në Athinë? Opozita shpreson, por qeveria e ka mbijetuar deri tani. Greqia gjendet në...

Borisov: Ka përpjekje për kthimin e Maqedonisë së Veriut nën ndikimin e Rusisë

Ish-kryeministri bullgar, Bojko Borisov, deklaroi të shtunën në Sofje se struktura të caktuara po përpiqen ta kthejnë Maqedoninë e Veriut nën ndikimin e Rusisë. Ai...

Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Partitë politike opozitare në Kosovë mbështesin procesin e dialogut me Serbinë, por ato thonë se nuk pajtohen me propozimin e Bashkimit Evropian për normalizimin...

Dritan Abazoviç: Mali i Zi nis programin hapësinor

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç në seancën e sotme të qeverisë njoftoi se vendi do të nisë programin e tij hapësinor. Gjithashtu bëri...

Mot i keq në Atikë, rrëshqitje dheu dhe përmbytje në Greqinë perëndimore

Autoritetet greke janë në gatishmëri të lartë në zonat e prekura nga moti i keq që tashmë ka mbërritur në Greqinë perëndimore dhe veçanërisht...

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut kërkon pranimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Deputetja nga Maqedonia e Veriut, Arta Bilalli Zendeli në Asamblenë e Këshillit të Evropës tha se askush nuk mund të zhbëjë pavarësinë e Kosovës...

Meloni: Zgjerimi drejt Ballkanit Perëndimor të jetë prioritet i BE-së

Është urgjente që Bashkimi Evropian të zhvillojë një vizion të ri ndaj Ballkanit Perëndimor dhe të vendosë zgjerimin e rajonit ndër prioritetet e tij,...

Vuçiç: Pasoja të mëdha për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin e Kosovës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin...

Italia goditet nga bora, i ftohti, stuhitë dhe përmbytjet

Italia u përfshi nga një mot i ftohtë në fillim të javës, i cili shkaktoi reshje të dendura bore, madje edhe në rajonet më...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img