KATEGORIA

RAJON

Në pranga 90 shqiptarë dhe 27 të tjerë nga Kosova! Përfundojnë hetimet për operacionin anti-drogë ‘Karaburun’ në Itali

ITALI- Ka përfunduar hetimi paraprak për 237 italianë e shqiptarë të cilët akuzohen si të përfshirë në trafikimin e tonelatave droge të fortë në...

Negociatat, Mazi kërkon ndihmën e Italisë

Shqipëria kërkoi ndihmën e Italisë që Konferenca e Parë Ndërqeveritare për negociatat të zhvillohet brenda presidencës gjermane. Kryenegociatori i Shqipërisë Zef Mazi, zhvilloi një videokonferencë...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Shënohen 2 viktima nga COVID-19, më shumë të infektuar se të shëruar në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka shënuar 2 viktima dhe 152 raste të reja në 24 orët e fundit. Nga 1630 teste të kryera, 9% e tyre...

I bënë atentat në plazhin afër Romës, vdes pas 4 ditësh në spital shqiptari Selavdi Shehaj

38-vjeçari shqiptar, Selavdi Shehaj nuk ia ka dalë të mbijetojë 4 ditë pas atentatit në plazhin e Torvaianica, afër Romës. Shehaj u qëllua nga dy...

Skandali me maskat anti-Covid në Itali përfshin dhe Shqipërinë, zbardhet dëshmia e pronares së kompanisë që heton prokuroria

Një muaj më parë, policia e Tiranës u vu në lëvizje pas një informacioni lidhur me kompaninë Frog, e cila dyshohej të ishte përfshirë...

“Asistencë për Autostradën e Paqes”, BE: Shumë projekte në marrëveshjen e Uashingtonit po zhvillohen

Bashkimi Evropian deklaroi se shumë prej projekteve të përfshira në marrëveshjen e Uashingtonit për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, janë duke...

Athinë/ Plagoset me armë zjarri një shqiptar

ATHINË- Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në qendër të kryeqyteti grek, Athinë. Bëhet me dije se një shtetas shqiptar ka mbetur...

Vuçiç: Serbia është e përkushtuar për zgjidhje kompromisi për Kosovën

Me rastin e shënimit të 75 vjetorit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, presidenti serb , Aleksandar Vuçiç, në fjalimin e tij, deklaroi se...

Rekordi i rasteve me COVID-19 në Greqi, Athina i rikthehet Lock-Down nëse masat e reja nuk funksionojnë

Athina do t’i rikthehet Lock-Down në rast se masat që kanë hyrë në fuqi ditën e djeshme nuk funksionojnë. Ditën e djeshme Greqia shënoi numrin...

Në Itali sot dita e fundit e votimit për Zgjedhjet Administrative dhe Referendumin

Në situatë të jo të zakonshme për shkak të masave kufizuese të vendosura për të shmangur përhapjen e Covid-19, miliona italianë që prej ditës...

Lajmet e fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina Sipas rregullores së brendshme të Ligës Arabe, Katarit...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë të gjerë...
- ISLAMSHOP.CH -