KATEGORIA

LAJME

Ja si e festojnë gjilanasit 28 Nëntorin

Një ditë para festës së Flamurit, Gjilani është veshur kuq e zi. Komuna ka sot një varg aktivitetesh ku të pranishëm do të jenë edhe...

Meta: Idriz Seferi mbetet i përjetshëm

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ndërsa po merrte pjesë në inaugurimin e shtatores së atdhetarit të shquar Idriz Seferit në Gjilan, ka thënë se...

Vlorë, shpërthen automjeti në lëvizje, plagoset drejtuesi

Një automjet në lëvizje ka shpërthyer sot në Vlorë rreth orës 10:15 minuta. Mjeti tip fuoristradë e blinduar ka lëvizur për inerci edhe 70 metra...

Apeli i Krimeve të Rënda lë në burg gjyqtarin Shkëlqim Miri

Apeli i Krimeve të Rënda ka marrë vendimin për të lënë në burg gjyqtarin Shkëlqim Miri. Ndërkohë, gjyqtari prej 4 ditësh ndodhet i shtruar në...

Policia e Kosovës arreston 14 persona

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka arrestuar 14 persona për vepra penale dhe incidente të ndryshme. Arrestimet janë kryer në të gjitha...

Rritet numri i të vdekurve nga përmbytjet në Greqi

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në afërsi të kryeqytetit të Greqisë, Athinë, është rritur në 22. Sipas informacioneve nga departamenti i zjarrfikësve, thuhet se...

Kavaja nis festimet, ky është urimi i kryetarit Sakja

Të nderuar bashkëqytetarë! Të nderuar përfaqësues të familjeve që shënuan në historinë e qytetit këtë datë të lavdishme të shpalljes së pavarësisë së tij, Të dashur...

Ky është kryetari i i ri i Prizrenit

Pavarësisht votave me kusht dhe me postë, që i fitoi kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj, ato nuk kanë mjaftuar që të fitojë në garën...

As LDK nuk e pranon rezultatin në Prishtinë, kërkon rinumërim të votave

Pas procesit të numërimit të votave me kusht dhe atyre me postë , në komunën e Prishtinës i pari ka dalë Shpend Ahmeti i...

Marinari fatlum i nëndetëses argjentinase

Adrian Rothlisberger duhej të ishte në bordin e nëndetëses së zhdukur argjentinase, si pjesëtari i 45-të i ekuipazhit të saj. Por, 26-vjeçari zbriti nga “ARA...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img