KATEGORIA

LAJME

Trendafilova: Gjyqësori nuk shkon me politikën

Në kuadër të vizitës së saj të parë në Kosovë, kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK), gjykatësja Ekaterina Trendafilova, së bashku me...

Ambasadori i SHBA në OSBE: Krimi e trafiku ende pengesë për Shqipërinë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pranë OSBE-së, Harry Kamian teksa përshëndet raportin për zgjedhjet të misionit të OSBE-së në Shqipëri, thekson se...

Pheniani ndërron ushtarët në kufi me Korenë e Jugut

Koreja e Veriut ndërron ushtarët në kufi, pasi që një ushtar i saj ishte qëlluar me armë javën e kaluar gjatë përpjekjes për të...

Çavusoglu: Po tregohet rezistencë në çështjen e sistemeve të mbrojtjes

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, e ka cilësuar si të patjetërsueshme dhe nevojë emergjente blerjen e sistemit të mbrojtjes ajrore S-400 nga...

Kryemadhi: LSI mbështet deklaratën e ambasadorit të SHBA në OSBE

Në një konferencë për shtyp ditën e sotme, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi u shpreh se Rama hesht për skandalin e...

Gani Dreshaj: Betohem se do të jem i të gjithëve, për të mirën e Istogut

Kandidati i AAK-së për kryetar të Istogut, Gani Dreshaj, i cili pas numërimit të votave me kusht përmbysi rezultatin e zgjedhjeve të balotazhit, ka...

Takohen kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu dhe ambasadori i Kosovës Ylber Hysa

Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti sot ambasadorin e Republikës së Kosovës z. Ylber Hysa me të cilin biseduan rreth gjendjes aktuale...

Gani Dreshaj fiton Istogun

Gani Dreshaj e ka bërë kalimin në Istog duke e përmbysur rezultatin në epërsi. Biznesmeni kosovar ka arritur që nga votimet me postë, me...

Reagon Isa Mustafa, se pranon humbjen e Istogut

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se Haki Rugova është kryetar i Istogut dhe se ka argumente të keqpërdorimit të votës me postë...

PS akuzon PD për kontratën 1 mln dollarë: Lobim me para të dyshimta

Partia Socialiste ka akuzuar sot Partine Demokratike për lobime ndërkombëtare me para të dyshimta. Akuza është bërë nga kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla. “Shpenzimet...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img