KATEGORIA

LAJME

E fërshëllejnë në panair, Rama u tregon pyllin

Jo të gjithë ishin për të dëgjuar në të parin panair të Sporteve të Aventurës, kur fjalën e mori Kryeministri Edi Rama. Në kohën që...

Haskuka e quan qesharake deklaratën e Veselit

Mbrëmë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka paralajmëruar se do të dërgoj në Gjykatë Kushtetuese, Vetëvendosjen për vjedhje votash në Prizren. Pasi...

Greqi, Erdogan viziton myslimanët në Trakë

Në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Greqi, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka vizituar privatisht krahinën lindore të Trakës, aty ku...

KDI ankohet: Partitë politike fshehin financat

Në kuadër të javës Kundër Korrupsionit, Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka prezantuar analizën mbi financimin e subjekteve politike në Kosovë, me theks gjatë...

Kina pezullon ndalimin e ngrohjes me qymyr

Rreziku i një krize të ngrohjes ka detyruar qeverinë kineze ta rishikojë ndalimin e përdorimit të qymyrgurit, të paktën përkohësisht. Disave prej qyteteve veriore iu...

Përleshje në Palestinë, SHBA i kërkon Abbasit të mos ndalë bisedimet

Trazirat nisën në territoret palestineze. Forcat izraelite në Bregun e pushtuar Perëndimor u përleshën me palestinezët, që protestojnë kundër shpalljes së Jeruzalemit nga Shtetet...

Kryemadhi në Uashington, takon kongresmenin Engel

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është takuar me kongresmenin Elliot Engel në Uashington. Kryemadhi vlerësoi rolin e kontributin e vazhdueshëm të z. Engel për shqiptarët,...

Turizmi i aventurës, Rama: Kemi potencial! Ta zhvillojmë

Në panairin e parë për Sportet e Aventurës, organizuar me rastin e 8 Dhjetorit, Ditës së Rinisë, Kryeministri Edi Rama foli për potencialet që...

Basha: 27 vite nga pluralizmi, liritë politike janë të kufizuara

Liritë politike të shqiptarëve janë sërish të kufizuara dhe pas 27 vitesh, tha kreu i Partisë Demokratike në përkujtimin e lëvizjes studentore të 8...

Foto sa një mijë fjalë: Premtojnë mbrojtjen e interesit të qytetarit, por ku janë vallë ministrat dhe deputetët nëse nuk janë në seancë?

Derisa po diskutohet Programi i Qeverisë për katër vitet e ardhshme, ky diskutim nuk duket të jetë interesant për kabinetin qeveritar meqenëse ata tashmë...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img