KATEGORIA

LAJME

Inertet hidhen në det, banorët: Nga një kompani ndërtuese

  Një sasi e madhe dheu e inertesh të nxjerra gjatë punimeve për ndërtimin e godinave të banimit janë hedhur nga një subjekt ende i...

Koncesioni i ri, 100 milionë euro për laboratorët; investimi 9.9 mln

Kompania që ka fituar për 10 vjet koncesionin e laboratorëve me vlerë 100 milionë euro, do të investojë në total vetëm 9.9 milionë euro....

“Toleranca osmane duhet të rigjallërohet në Ballkan”

Regjisori nga Turqia Semih Kaplanoglu, i cili u ndodh në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, për shfaqjen e filmit “Bugday” (Gruri) në kuadër të Festivalit...

Gjenden 8 persona pas rrëzimit të avionit në Oqeanin Paqësor

Janë gjetur të paktën 8 nga 11 trupat e anëtarëve të ekupiazhit dhe pasagjerëve të avionit i cili sot u rrëzua në Oqeanin Paqësor,...

Qeveria emëron zëvendësministrin e 63-të me radhë

Numri i zvministrave në Qeverinë e Ramush Haradinajt ka shkuar në 63. Me vendim të Haradinajt, të martën, Rexhep Kadriu është emëruar zv/ministër i...

Balla në PE: Plan veprimi për rekomandimet. “Drejtësia” po ecën

Në fjalën e tij në Komitetin e Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian, kreu i deputetëve socialistë, Taulant Balla ka deklaruar se Parlamenti shqiptar...

Ruhani: E ardhmja e Sirisë nuk do të lihet në duart e forcave të huaja

Presidenti i Iranit Hasan Ruhani tha se e ardhmja e Sirisë nuk do të lihet në duart e forcave të huaja. Sipas agjencisë zyrtare të...

Papunësia, varfëria dhe korrupsioni, probleme që shqetësojnë të qytetarët në Kosovë

Problemet kryesore me të cilat përballen qytetarët e Kosovës janë papunësia, korrupsioni, varfëria si dhe çështje të tjera që ndikojnë në mirëqenien e tyre...

Përleshjet në Jemen, 244 persona të vdekur që nga fillimi i nëntorit

Që nga fillimi i muajit nëntor e deri më tani në Jemen kanë humbur jetën 244 persona nga Husitë dhe simpatizantët e presidentit të...

Akademia, Rama: Kufomë e vetvetes! Të reformohet

Kryeministri Edi Rama priti këtë të mërkurë grupin reformator të Akademisë së Shkencave lidhur me reformimin e saj. Për kreun e Qeverisë, nga një...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img