KATEGORIA

LAJME

Rreth 715 mijë sirianë të zhvendosur janë kthyer në shtëpi

Organizata Ndërkombëtare për Migrim (IOM) njoftoi se midis muajit janar dhe tetor të këtij viti, rreth 217 mijë sirianë më herët të zhvendosur brenda...

Erdogan: Turqia do të zhvillojë energjinë bërthamore

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, shprehu vendosmërinë që Turqia të zhvillojë energji bërthamorë, pavarësisht nëse dikush ndihet i shqetësuar nga kjo. "Ne do të...

Zaev: Të thjeshtësohen procedurat doganore Maqedoni-Serbi

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pas bisedimeve me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç, deklaroi se të dyja palët duhet të shfrytëzojnë të gjitha mundësitë...

“Dorëzohet aktakuza e parë e Speciales, Thaçi vetëm si dëshmitar”

Vizita e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova të enjten në Kosovë pritet që t’i jap dritën e gjelbër arrestimeve dhe aktakuzave të para...

Turqia kërkon nga Gjermania ekstradimin e Adil Oksuz

Një gjykatë në Turqi kërkon ekstradimin nga Gjermania të një të dyshuari të rëndësishëm për tentativën e dështuar të vitit të kaluar për grusht...

Nesër aktgjykimi i Mlladiçit, boshnjakët presin dënimin më të rreptë

Fokusi i shumë qytetarëve në Ballkanin Perëndimor këtë javë është zhvendosur në aktvendimin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale për ish-Jugosllavinë (ICTY) që pritet të shqiptohet...

LDK thërret konferencë për media

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot konferencë për media në selinë e saj qendrore. LDK ka ftuar mediat për të ndjekur konferencën e...

Meta takim me krerët e partive shqiptare dhe Gruevskin

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Shkup, kreu i shtetit Ilir Meta ka bërë takime të veçanta me kreët e partive...

Erdogan: Procesi i krijimit dhe zhdukjes së DEASH-it është përplot me sekrete

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot në Ankara porositi se organizata terroriste DEASH me vite është paraqitur si një bishë e pamposhtur, dhe...

BE aplikon masa kufizuese për guvernatorin e emëruar nga Rusia në Krime

Bashkimi Europian (BE) të martën shtoi një guvernator të emëruar nga Rusia në qytetin Savastopol në listën e atyre që u nënshtrohen masave kufizuese. Dmitry...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img