KATEGORIA

LAJME

Presidenti Ivanov uron komunitetin turk në Maqedoni

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar një letër urimi qytetarëve të përkatësisë etnike turke në vend, me rastin e shënimit të...

Nexhat Daci zgjidhet kryetar i Akademisë së Shkencave

Kuvendi i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, sot ka mbajtur zgjedhjet e rregullta të udhëheqjes së Akademisë dhe zgjodhi Kryesinë e...

Zgjedhje parlamentare në Katalonjë

Në rajonin autonom të Katalonjës në Spanjë mbahen zgjedhjet parlamentare ku qytetarët e këtij rajoni do të zgjedhin anëtarët e rinj të parlamentit pas...

Presidenti Thaçi: Kosova, atdhe i të gjithëve

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbajtur takimin e Këshillit Konsultativ për Komunitete. Presidenti ka përkrahur kërkesën për shtimin e buxhetit për Këshillin. Ai tha...

Izraeli planifikon vendbanime të reja ilegale në Bregun Perëndimor

Autoritetet izraelite kanë planifikuar ndërtimin e tre vendbanimeve të reja kolone hebreje në rajonin e Luginës Jordaneze (Al Ghor) të Bregut të okupuar Perëndimor. Në...

Vulin flet ashpër për shqiptarët, ja çfarë thotë

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandar Vulin ka thënë se Moska është gati të angazhohet në dialogun e Beogradit me Prishtinën, nëse formati ndryshon,...

Ushtria izraelite arreston 11 palestinezë

Ushtarët izraelitë kanë arrestuar 11 palestinezë në Bregun Perëndimor për shkak të involvimit të pretenduar në aktivitete terroriste. Nga ushtria izraelite thonë se të mërkurën...

Mblidhet urgjent Kryesia e Kuvendit, kjo është arsyeja

Shefat e Grupeve Parlamentare do të mblidhen sot pasdite për të mbajtur mbledhjen e radhës së Kryesisë së Kuvendit. Burime të indeksonline kanë bërë të...

Gjykata liron protestuesit, detyrim paraqitjeje për 6 persona

Gjykata e Tiranës liroi nga paraburgimi 6 të arrestuarit në protestën e opozitës të hënën e kaluar. Me kërkesë të prokurorisë, për 6 protestuesit e...

Filipine, fundoset anija me 251 pasagjerë

Një anije që transportonte 251 pasagjerë është fundosur në ujërat e kepit Dinahica në Filipine. Sipas mediave lokale, zyrtari policor i provincës Quezon, Rhoderic Armamento,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img