KATEGORIA

LAJME

Iu gjetën 300 mln lekë në banesë, gjyqtari kërkon zbutjen e masës së sigurisë

Gjyqtari Shkëlqim Miri ka apeluar masën e sigurisë së dhënë nga shkalla e parë e Krimeve të Rënda, që e la atë në arrest...

Merkel nuk mendon të japë dorëheqjen

Si do të venë punët në Gjermani? Kjo është çështja kryesore që debatohet aktualisht në këtë vend. Kancelarja Merkel deklaroi ndërkohë se është gati...

“Pastrojmë Shqipërinë që duam”, Klosi: Aksioni zgjat 6 muaj

“Pastrojmë Shqipërinë që duam” është aksioni i radhës i Shqipërisë, i inciuar nga ministria e Mjedisit. Vetë ministri Blendi Klosi ka prezantuar strategjinë e...

Putin: Është koha të kalohet drejt procesit politik në Siri

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe presidenti i Sirisë Bashar al Asad zhvilluan një takim në qytetin Soçi të Rusisë. Në një deklaratë me shkrim...

Sulejman Rustemi apel qytetarëve, mos parkoni gabim!

Shoferë të kavajës mos parkoni më tek ky vend; policia e ka seriozisht zbatimin e ligjit Prej disa ditësh në këtë segment në qendër të...

Muzikantët, të parët që duhet të heshtin sot për Lalon

Nuk kam dashur kurrë të bëhem pjesë e koreve patetike në rastet e vdekjeve të artistëve, por largimi i Aleksandër Lalos është një moment...

Shtyhet takimi i opozitës siriane në Rijad

Takimi i opozitës siriane i cili planifikohej të fillojë nesër në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Rijad, është shtyrë. Sipas informacioneve të marra nga burimet lokale...

Digjet makina, sulm policit të Babicës

Një inspektori policie me detyre në Babicë të Vlorës iu dogj makina gjatë natës. Akti dyshohet se është i qëllimshëm pasi në automjetin e parkuar...

Tillerson: Ende kemi shpresë për diplomaci në çështjen e Koresë së Veriut

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, në një deklaratë në ditën kur SHBA-ja vendosi Korenë e Veriut në listën e "shteteve që mbështesin terrorizmin",...

KQZ-ja ende s’e di saktë kur bëhet numërimi i votave me kusht dhe i atyre me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka një datë të saktë se kur fillon numërimi i votave me kusht dhe atyre përmes postës. Valmir Elezi...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img