KATEGORIA

LAJME

Zv/kryeministri Gashi vizitë në Kroaci

Në kuadër të vizitës në Republikën e Kroacisë, zëvendëskryeministri Dardan Gashi ka takuar ministren e Zhvillimit Rajonal dhe fondeve të BE-së, Gabrijela Zalac. Gjatë këtij...

Ambasadorja turke Kiliç, viziton Komunën e Drenasit

Ambasadorja e Republikës së Turqisë në Prishtinë znj. Kivilim Kiliç ka vizituar sot Komunën e Drenasit. Ajo ka qenë e shoqëruar edhe nga drejtuesit e...

Isa Mustafa përkujton ish-kryetarin e Istogut

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa përmes një postimi në rrjetin social facebook ka përkujtuar ish-kryetarin e Istogut tashmë të ndjerë, Fadil...

“Patriotë me çizme e çamëristë…”, Rama reagon për “detin” me Greqinë

Një intervistë e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias për televizionin shtetëror në Greqi, ku ai thotë se ka një dakordësi me Shqipërinë për...

Kryemadhi: Rama fal detin për pak mëshirë nga Greqia

Pas deklaratave të fundit të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias, i cili tha se është arritur dakordësi me Shqipërinë për sa i takon...

Më shumë shkollim, më shumë vende pune, integrim më i mirë për emigrantët

Qyteti i Bernës dëshiron të promovojë shkollimin dhe pranimin e emigrantëve në komunitet. Për një integrim më të mirë të të huajve në Bernë, këshilli...

Zvicër, 13 persona zhduken çdo ditë

Në Zvicër, disa mijëra njerëz raportohen si të zhdukur çdo vit, raporton gazeta “Sonntags Zeitung”. Rreth 4 700 njerëz humbasin çdo vit, po sipas kësaj...

Kroacia do të ndihmojë Kosovën në rrugën europiane

Në kuadër të vizitës në Republikën e Kroacisë Zv.Kryeministri Dardan Gashi ka takuar Ministren e Zhvillimit Rajonal dhe fondeve të BE-së Gabrijela Zalac. Gjatë këtij...

Pse duhet t’i mbani të ndara frutat nga perimet

Nëse jeni habitur kur keni parë frutat tuaj të kalben sa hap e mbyll sytë, tanimë do të kuptoni se ku keni gabuar dhe...

Qeveria nuk e përfillë Agjencinë Antikorrupsion, vendosë për rritje të pagave

Qeveria e Kosovës ka dhënë disa konstatime juridike përkitazi me opinionin e Agjencisë Kundër Korrupsionit, pasi kjo e fundit e quajti të kundërligjshme vendimin...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img