KATEGORIA

LAJME

Gjenerali amerikan paralajmëron trupat e tij: “Lufta po vjen”

Komandanti i marinasave amerikanë ka paralajmëruar ushtarët e tij të stacionuar në Norvegji, që të përgatiten për luftën e ardhshme. “Shpresoj ta kem gabim, por...

Konstatohen dorëheqjet e anëtarëve të KSHZ-së

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot konstatoi dorëheqjet e anëtarëve të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, mandati i të cilëve skadoi parakohe për shkak të dorëheqjes...

Rritet numri i emigrantëve që kthehen në Shqipëri për festa

Në doganat shqiptare është shtuar fluksi i hyrjeve dhe daljeve në territorin e Shqipërisë për rastin e festave të fundvitit. Sipas të dhënave të 24...

Sejdiu: Veprimet e Thaçit, Haradinajt dhe Veselit, shkatërruese për vendin

Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Korab Sejdiu, i cili njëherësh është jurist me profesion, thotë se tentativa e presidentit Hashim Thaçi, e kryeministrit Ramush...

Izraeli në thatësirë të tejzgjatur, shteti bën thirrje për lutje masive ndaj Zotit

Izraeli po përballet me një tjetër dimër të thatë, ndërsa ministri i saj i Bujqësisë mendon për një zgjidhje jo fort konvencionale duke ftuar...

Sugareski: Do të nënshkruhen dy anekse për autostradën Kërçovë-Ohër

“Kompanisë kineze “Sinohidro” sipas të gjitha gjasave do t’i propozojmë dy anekse të marrëveshjes për autostradën Kërçovë-Ohër. I pari do të jetë për vazhdim...

Shqiptarët, ndër kontribuuesit më të mëdhenj të ekonomisë italiane

256 mijë shqiptarë, emigrantë të rregullt në Itali dhe që janë në marrëdhënie të rregullt pune, kontribuojnë afër 12 miliardë euro në ekonominë e...

Nuk ka shmangie nga drejtësia ndërkombëtare

Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, të njohura si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë, janë të paevitueshme, qoftë...

Dy viktima të ortiqeve të borës në dy vende të ndryshme

Dy persona në dy vende të ndryshme në Zvicër kanë humbur jetën, gjatë dy ditëve të fundit, të mbuluar nga ortiqet e borës. Kështu,...

Shqipëri, burgjet anulojnë lejet deri më 3 janar

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka urdhëruar anulimin e lejeve shpërblyese për të dënuarit, deri në datën 3 janar 2018. Siç thonë burimet zyrtare, urdhri...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img