KATEGORIA

LAJME

Incidentet në Kuvend, policia mbledh provat.

Pas seancës së tensionuar sot në Kuvend, janë blutë e Tiranës ata që e kanë marrë situatën në dorë. Komisariati nr.1 në kryeqytet ka mbledhur...

Kalon për gjykim çështja ndaj Safet Gjicit dhe Alma Kaçit

Gjykata e Posaçme vendosi të kalojë për gjykim çështjen penale ndaj ish-kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjici dhe Alma Kaçit Bëhet të ditur se ata do...

Liridona prehet në vendlindjen e saj, familja hap sërish dyert e mortit

Familja e Liridona Ademajt ka hapur sërish dyert e mortit, këtë herë në fshatin e saj të lindjes, atje ku ajo do të prehet...

Hetimet për vrasjen në Lezhë! Si u ndoq për disa ditë viktima Entjan Nikulaj

Entjan Nikulaj dyshohet të jetë viktima e 3 e hakmarrjes mes dy fiseve Nikulaj dhe Lekstakaj në Lezhë. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije...

Zbardhet vrasja e 14-vjeçares në Shkup/ Babai porositi rrëmbimin e saj

Vrasja e Vanja Gjorçevskës është një vrasje që ka tronditur opinionin publik në Maqedoninë e Veriut dhe jo vetëm. Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, njoftoi se...

Hidhet shorti, zgjidhet kryetari i ri i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Sot në ambientet e Presidencës është hedhur shorti për zgjedhjen e 9 anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për vitin 2024. Kryetar i...

Dyshohet se u mbyt nga ushqimi, ndërron jetë i burgosuri në Lezhë

Ka ndërruar jetë si pasojë e mbytjes nga ushqimi një i dënuar në burgun e Lezhës. Sipas Drejtorisë së Burgjeve, bëhet fjalë për shtetasin Gëzim...

Osmani takim me Von der Leyen: Diskutuam si mund të afrojmë Kosovën me BE-në

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Në një postim në rrjetin social “X”, ...

Fredi Beleri: Kam 7 muaj që nuk më jepet e drejta për t’u betuar

Zbardhet dëshmia e Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, i cili akuzohet për blerje votash në zgjedhjet e 14 majit (lokalet). Beleri është shprehur...

Nis sot shpërndarja e bonusit të festave për pensionistët

Sot ka nisur shpërndarja e bonusit prej 5 mijë lekësh të reja për pensionistët, me rastin e festave të fundvitit. Në një konferencë për mediat,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img