KATEGORIA

LAJME

Në një objekt serë që mban brenda pyllin më të madh artificial në botë/ Samiti i G7: Klima dhe bashkëpunimi ndërkombëtar

Vazhdon samiti i G7-s në Cornwall, Angli. Vendet e pasura të industrializuara premtuan 1 miliardë doza vaksine për vendet e varfra. Por edhe klima...

Ditmir Bushati uron 30-vjetorin e PS: Ka mundësinë për të lënë gjurmë si forcë politike që qeveris për të gjithë

Deputeti Ditmir Bushati ka uruar 30-vjetorin e Partisë Socialiste. Përmes një postimi në rrjete sociale, Bushati nënvizon se me kontributin dhe eksperiencën e trashëguar...

Maturantët protestë dhe në Tiranë, Durrës, Gjirokastër, Fier :Testet skandaloze, të kopjuara keq nga Cambridge, nuk përkojnë me tekstet tona

Maturantët e Tiranës, Durrësit, Gjirokastër, Fierit i bashkohen protestës për provimin e matematikës, në përmbajtje të të cilit kishte pyetje nga tema të cilat...

Presidenti Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Çlirimi i Kosovës, Basha: Ditë krenarie kombëtare, kontribut i përbashkët i shqiptarëve dhe partnerëve të saj

Kreu i PD-së, Lulzim Basha iu është bashkuar urimeve me rastin e 22-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga forcat e KFOR-it. Përmes një mesazhi në...

Protesta e maturantëve, Vasili: Arsim i dështuar! Boll më me burokratet rilindas, ua neveritën shkollën të rinjve

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me protestën që po zhvillojnë sot maturantët për testin e Matematikës, pasi pretendojnë se pyetjet...

Fsheh klandestinët në portbagazh për ti shpëtuar policisë

Policia ka ndaluar një 24 vjeçar nga Korça pasi është kapur duke transportuar me mjetin tip “Renault” dy emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt...

Protesta e maturanteve, terhiqet menjehere Ministria, Kushi: Rishikojme vleresimet

NJOFTIM PËR MEDIA Reagon Ministrja Kushi: “Rishikim i mënyrës së vlerësimit në rast se vështirësia e testit tejkalon parashikimet” Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj....

Greqia hap dyert edhe për shqiptarët që kanë bërë vaksinë ruse apo kineze

Greqia ka vendosur që të pranojë të gjithë personat e vaksinuar pavarësisht se çfarë doze kanë marrë, të miratuar ose jo nga EMA. Nga ky...

PD nesër në votime për kryetarin: Kush ka të drejtë vote e kush jo

Anëtarësia e Partisë Demokratike do të zgjedhë nesër me votë se kush do të drejtojë këtë parti. Një garë e tillë vjen në një moment...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img