KATEGORIA

LAJME

PL në koalicion me PD në zgjedhjet lokale? Meta: Për ne objektivi kryesor është…

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh i gatshëm të bashkëpunojë me PD-në dhe faktorë të tjerë opozitarë në zgjedhjet e ardhshme...

“Shkelje profesionale, nuk përmbush kriteret dhe standardet e etikës”, drejtuesi i Prokurorisë së Lezhës rrezikon shkarkimin nga detyra, Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK

Erjon Shehaj, drejtues i Prokurorisë së Lezhës rrezikon shkarkimin nga detyra për shkak të problemeve në kriterin profesional. Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit...

Sulmi me armë në shkollën ruse, rëndohet bilanci, shkon në 17 numri i viktimave

Numri i viktimave nga të shtënat në një shkollë në Rusi është rritur në 17, teksa në Republikën ruse të Udmurtias është shpallur ditë...

DASH paralajmëron sanksione të reja: Synimi çrrënjosjen e korrupsionit në Ballkanin Perëndimor

Departamenti i Shtetit ka si synim që të çrrënjos korrupsionin në Ballkanin Perëndimor. Deklarata është bërë nga zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Amerikan, Ned...

Xhixho: 50 mijë studentë më pak se 8 vite më parë. Pseudoreformat e qeverisë “Rama” e kanë çuar në rrugë pa krye

Deputetja e Partisë së Lirisë Erisa Xhixho deklaroi sot se ajo që po ndodh në universitetet e vendit është alarmante. Xhixho tha se në prag...

Mbytet një anije peshkimi në Portin e Durrësit

Mbytet një anije peshkimi e ankoruar në Portin e Durrësit. Anija është fundosur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas peshkatarëve, ajo qëndronte e...

U akuzua për falsifikim, Gjykata e Apelit i jep pafajësinë ish-anëtarit të Gjykatës së Lartë

Gjykata e Apelit i jep pafajësinë ish-anëtarit të Gjykatës së Lartë Admir Thanza, i cili u shkarkua nga vettingu se kishte fshehur një dënim...

Dënimin ta kryej në Shqipëri, arrestohet në Tiranë i 45-vjeçari në kërkim për drogë nga Italia

Tiranë – Rovan Luku (Fusha), 45 vjeç, banues në Tiranë, është vënë në prangat e policisë për shkak se rezulton i shpallur në kërkim...

“Sezoni turistik ishte surprizues edhe për ne”, Rama: Vetëm në 6 muajt e parë solli mbi 1 miliard të ardhura

Kryeministri i vendit Edi Rama nga Lalzi i Durrësit foli për suksesin e sezonit turistik veror. Sipas Ramës, në 6-mujorin e parë të vitit,...

Sezoni turistik 2022, Ibrahimaj: Kemi pasur rritje të qarkullimit me 30% në të gjitha qytetet

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, është shprehur optimiste për turizmin në Shqipëri. Ajo tha se sektori i turizmit është zhvilluar ndjeshëm në vendin...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img