KATEGORIA

KRONIKË

Apeli i Posaçëm lë në fuqi sekuestron e 25 pasurive të Malltezit

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi sekuestron preventive për 25 pasuritë e Jamarbër Malltezit. “Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe...

GJKKO: Beqaj ka më shumë shkelje se Rrapaj e Rrjepaj

Gjykata e Posaçme ka kundërshtuar prokurorin e SPAK-ut, Edvin Kondili, i cili dha pretencën "detyrim paraqitje" dhe "ndalim i daljes jashtë shtetit" për ish-ministrin...

GJKKO rrëzon kërkesën e SPAK për heqjen e gjyqtares Olldashi nga gjykimi i Malltezit

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar ditën e sotme kërkesën e SPAK për përjashtimin e gjyqtares Ilirjana Olldashi nga shqyrtimi i çështjes së ish-kryeministrit Sali...

Ergest Hoxha tentoi të vriste vëllain e vogël të oficerit të ushtrisë

Policia e Tiranës ka dhënë detaje të reja sa i takon ngjarjes së ndodhur një ditë më parë në Vorë, ku mbetën të plagosur...

Bie aksidentalisht nga kati i 9-të i pallatit ku jetonte

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Durrës ku një 40-vjeçar ka humbur jetë pasi ka rënë nga kati i 9-të. Policia bën me...

Shiste drogë sintetike në lokalin e saj, arrestohet një 57-vjeçare në Korçë

Një 57-vjeçare nga Korça është vënë në prangat e policisë pasi u kap duke shitur drogë sintetike bonsai në lokalin e saj. Në kuadër të...

Malltezi ankimoi në Apel sekuestron e 25 pasurive

Seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit të Posaçëm për zhbllokimin e pasurive të Jamarbër Malltezit është shtyrë për ditën e nesërme. “Duke iu përgjigjur interesit...

Reagon policia për grabitjen në Lushnje, vijojnë kërkimet për autoren

Në fshatin Zhamë të Lushnjes janë grabitur në një banesë rreth 13 milion lekë të vjetra në mes të ditës. Autorja është një femër...

Arrestohet për shpërdorim detyre kryeinspektori i IKMT në Sarandë

Nasip Hoxha, me detyrë kryeinspektor i Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Sarandë ka rënë në prangat e policisë. Ai akuzohet për shpërdorim detyre. Sipas...

Burri plagos me thikë bashkëshorten e tij 38-vjeçare në Malësi të Madhe

Një 38-vjeçare u plagos me thikë nga bashkëshorti i saj në Malësi të Madhe. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në shtëpinë e çiftit,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img