KATEGORIA

KRONIKË

Po qëndronin në breg, gomonia përplas çiftin e pushuesve në Jalë

Dy persona janë lënduar pasi janë goditur nga një gomone në plazhin e Jalës. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme. Siç raportohet mjeti ka tentuar të...

Në burg për inceneratorët, Lefter Koka kërkon heqjen e sekuestros ndaj pasurisë

Ish-Ministri Lefter Koka, i arrestuar për aferën e inceneratorëve, përveç betejës penale vijon në gjykatë edhe atë për pasurinë. Siç raportohet, Koka ka bërë rekurs...

Tragjike, gjendet i vetëvarur një 31 vjeçar në Has

Një 31 vjeçar është gjetur pa shenja jete sot në nëj magazinë pranë banesës së tij i vetëvarur me litar. "Sot, rreth orës 06:50, në...

Kryeministri Rama publikon fotot nga lagjia e re në Baldushk: “53 familje të prekura nga tërmeti kanë hyrë në shtepitë e reja”

53 familje të prekura nga tërmeti tashmë kanë hyrë në shtëpitë e tyre të reja në në Baldushk. Kryeministri, Edi Rama ka postuar fotot se...

Reklamonte dhe tregtonte radio policie, kush është 28-vjeçarja e arrestuar në Tiranë

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Tiranë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë...

Katër të arrestuar për kokainë në Tiranë, e shpërndanin në kryeqytet me doza

Katër persona janë arrestuar nga policia e Tiranës, për shpërndarje të lëndëve narkotike. Njëri prej të arrestuarve është A. D., 34 vjeç, pasi gjatë kontrollit...

Tentoi të vetëvarej në qelinë e paraburgimit të Korçës, 27-vjeçari nga Tirana ishte arrestuar para 24 orësh në Pogradec për…

Janë zbardhur të tjera detaje nga ngjarja e rëndë që është parandaluar në Komisariatin e policisë së Korçës, ku 27-vjeçari Antuanel Mila tentoi t’i...

Kishte fshehur në bagazhin e makinës 3 emigrantë, policia i gjen në gjendje jo të mirë shëndetësore, arrestohet shoferi nga Tepelena

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Seksionin Operacional në DVP Gjirokastër, në vijim të punës për goditjen e...

Misteri i 3.4 milion eurove, media belge zbulon lëvizjet e “Toyotës”: Si e shiti belgu makinën te biznesmeni shqiptar

Ndërkohë që kanë kaluar katër vjet, vijon të jetë e pazbardhur dhe e mbuluar me mister skandali me 3.4 milionë euro cash, të sjella...

Mbytja e Anri Kashikut, policia: Roja kishte ngritur flamurin e kuq, 18-vjeçari u fut me të në det

Policia e Durrësit ka dalë me një njoftim zyrtar për mbytjen e Anri Kashikut një ditë më parë, teksa u përpoq të shpëtonte vëllain...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img