KATEGORIA

KRONIKË

Fredi Beleri: Kam 7 muaj që nuk më jepet e drejta për t’u betuar

Zbardhet dëshmia e Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, i cili akuzohet për blerje votash në zgjedhjet e 14 majit (lokalet). Beleri është shprehur...

Arrestohet në Spanjë Ismail Zeneli, Shqipëria kërkon ekstradimin

Raportohet se është vënë në pranga nga autoritetet spanjolle Ismail Zeneli, një nga të shpallurit në kërkim nga SPAK, të grupit ku u arrestua...

Sekuestrohen mbi 19 350 euro në Kakavijë

Gjatë një operacioni të zhvilluar në Kakavijë janë sekuestruar 19 350 euro. Lidhur me këtë ngjarje është proceduar penalisht një 46-vjeçar “Në bazë të analizës...

“Metamorfoza”/ GJKKO i la në burg, biznesmeni Gjoka

Biznesmeni Pëllumb Bjoka, Edmond Preka, Ardrit Hasanbegaj, Xhevahir Lita, Oltian Bistri, të arrestuar në saj të operacionit “Metamorfaza”  i janë drejtuar Gjykatës së Lartë,...

“Tempulli”/ Arrestohet një 23-vjeçar dhe vëllai i tij

Një 32-vjeçar është vënë në pranga për shitje kanabisi afër shkollave në zona të ndryshme të Burrelit, ndërsa vëllai i tij i cili ishte...

Gjykata e Tiranës lë në burg Kristjan Lukaj

Kristjan Lukaj është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës. I riu nga Shkodra u arrestua nga Policia gjatë operacionit “Repeat” i zhvilluar nga...

Vrasja e Liridona Murselit, flet vëllai i të arrestuarit të tretë: Jemi të shokuar!

Numri i të arrestuarve në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit shkoi në 3 mbrëmjen e së premtes. Pas arrestimit të bashkëshortit të saj Naim...

GJKKO përjashton si mbrojtës të Laert Haxhiut avokatin Detar Hysi

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur përjashtimin e avokatit Detar Hysi si mbrojtës i Laert Haxhiut. Bëhet e ditur se...

Aksidentohet teksa po punonte në HEC, humb jetën 52-vjeçari në Lenie të Gramshit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në fshatin Lenie të Gramshit. Një 52-vjeçar i cili punonte në ndërtimin e një...

Kreu 3 vjedhje brenda pak ditësh, identifikohet autori

Identifikohet dhe arrestohet autori i 3 vjedhjeve gjatë 10 ditëve të fundit në Durrës. Policia bën me dije se në pranga ka rënë 32-vjeçari, Iliaz...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img