KATEGORIA

KOSOVA

“Luaneshë”! Rama uron xhudisten kosovare për triumfin në Lojërat Olimpike: Bravo kampione!

Kryeministri Edi Rama uron xhudisten kosovare, Distria Krasniqi, për fitoren e medaljes së artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Në mesazhin e tij në “Facebook”,...

Gjykata Speciale vendos që Hashim Thaçi të mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale ka vendosur që ish presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të vazhdojë të qëndrojë në paraburgim. Ish presidentit Thaçi tashmë edhe zyrtarisht iu është...

Paralajmërohet sërish mbyllje në Kosovë: Mosvaksinimi mund ta rrisë numrin e të infektuarve

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Klinikës Infektive, Arben Vishaj, ka thënë se varianti Delta është mjaft i rrezikshëm dhe ka mundësi që të...

Kosova regjistron 19 raste të reja me COVID-19, vijon të mos shënojë viktima

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 19 raste me coronavirus, nga 2,267 testime të bëra,...

Interesim i madh i kosovarëve për t’u vaksinuar që në mëngjes

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka shpërndarë sot disa fotografi nga qendra e vaksinimit, salla “1 Tetori”, në Prishtinë. Në pamje shihet se...

KQZ: Kemi pranuar rreth 1,300 aplikime nga diaspora, prin Gjermania

Deri të enjten në mbrëmje, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar rreth 1,300 aplikacione të qytetarëve që jetojnë jashtë Kosovës për t’u regjistruar si...

Pandemia COVID-19, Kosova nënshkruan marrëveshjen prej 15 milionë euro me Bankën Botërore

Ministri i Financave, Punёs dhe Transfereve Hekuran Murati dhe drejtoresha për Ballkanin Perëndimor e Bankës Botërore Linda Van Gelder, pas negocimit tё suksesshëm kanë...

Rriten rastet në Kosovë, 28 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit

Kosova ka regjistruar një rritje të raste me COVID-19 në 24 orët e fundit. 28 të infektuar janë shënuar së fundmi. Ndërkohë asnjë viktimë nuk...

Ish-krerët e UÇK-së vizitohen në Hagë nga familjarët, Specialja jep detaje rreth lejimit të vizitave

Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi, si dhe ish-pjesëtarë tjerë të kësaj ushtrie janë duke vazhduar...

Pezullohen nga puna nëntë zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë, dyshohen për keqpërdorime

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka marrë vendim për të pezulluar nëntë zyrtarë të kësaj ministrie. Nga Ministria e Bujqësisë, kanë thënë për lajmi.net se...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img