KATEGORIA

KOSOVA

Kurti: Grupet terroriste serbe duan t’i ngjajnë Wagnerit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se Kosova përveç që duhet të kujdeset për sigurinë për shkak se grupet terroriste serbe, dëshirojnë të...

Kurti flet për planin e ndryshimit të kufijve të Kosovës

Kryeministri Albin Kurti ka folur sërish për idenë e ndryshimit të kufijve. Gjatë një biseder në një panel në Forumin e Paqes në Paris, Kurti...

Forumi i Paqes në Paris, Kurti takon Macron

Në prag të edicionit të gjashtë të Forumit të Paqes në Paris, kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur sonte në takim nga presidenti...

Hovenier: Kurti i gatshëm ta pranojë në tërësi draft-statutin e Asociacionit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka folur për mediat në lidhje me draft-statutin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, i cili është...

Dështon rezoluta e AAK-së për rritjen e koeficientit të pagave për policiët

Kuvendi i Kosovës nuk i ka miratuar të enjten propozim-rezolutat për mbështetjen urgjente financiare për pjesëtarët e Policisë së Kosovës dhe atë për nevojën...

KE miraton paketën e zgjerimit: Rruga e Kosovës ndikohet nga dialogu me Serbinë

Kosova mbetet i vetmi vend që nuk ka rekomandim për statusin e kandidatit nga dhjetë vendet që janë në procesin e integrimit. Zyrtarët evropianë thanë...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë javën e ardhshme në Bruksel

Javën e ardhshme në Bruksel pritet një takim i kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në kuadër të diskutimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të...

​Haziri pas takimit me Lajçak: Nuk e kemi parë draftin e Asociacionit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kritikuar Kryeministrin Albin Kurti se po mban në terr informativ partitë opozitare në lidhje me...

KE kritika për Kosovën në progres raport

Në progres raportin vjetor për Kosovën dhe Serbinë palëve u janë rikujtuar marrëveshje në Bruksel dhe Ohër, në mënyrë që t’ia njohin njëra-tjetrës dokumentet dhe...

​Escobar: Nënshkrimi ose jo i marrëveshjeve nuk ndikon te detyrimi për zbatimin e tyre

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar ka deklaruar se marrëveshjet që Serbia dhe Kosova kanë arritur janë një detyrim ligjor për të dyja...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img