KATEGORIA

KOSOVA

Borrell takon krerët e Ballkanit Perëndimor në Nju Jork: Duhet angazhim i fortë nga ju dhe BE për të çuar përpara procesin

Përfaqësuesi i lartë për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë në Bashkimin Evropian, Josep Borrell, ka zhvilluar një darkë joformale me udhëheqësit e vendeve të...

Kosova forcon masat/ Vitia: Nga e hëna nuk lejohet hyrja në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet negative COVID-i

Duke nisur nga e hëna Kosova forcon masat anti-covid. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar...

Dita e tretë, Qeveria e vendosur ta zbatojë reciprocitetin për targat

Po bëhen tri ditë që kur Kosova ka filluar të zbatojë masën e reciprocitetit me Serbinë për targat, ku si rrjedhojë dy rrugë, që...

Pauline Menthonnex Gacaferri u bën thirrje kosovarëve të vaksinohen

Zëvendësambasadorja e Zvicrës për Kosovë, Pauline Menthonnex Gacaferri, në një video të fundit u bënë thirrje kosovarëve të vaksinohen. “Çdo jetë është e rëndësishme dhe...

Sot rifillon puna në ambulancat specialistike në ShSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka bërë të ditur se nga sot do të rikthehet puna në ambulanca specialistike, për shkak...

Kosovë : Janë regjistruar 7 të vdekur nga coronavirusi dhe 173 raste pozitive në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 5.095 testime, 173 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Reciprociteti i targave/ Protestuesit serbë mbajnë të bllokuar kufirin e Jarinjës, nata kaloi pa incidente

Pika kufitare e Jarinjës vazhdon të jetë e bllokuar nga protestuesit serb, të cilët kundërshtojnë vendimin e qeverisë së Kosovës, për të mos njohur...

Viti i ri shkollor, MASHTI takim me drejtorët e arsimit të komunave

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit do të mbaj sot takim me kolegjiumin e drejtorëve komunal të arsimit për të diskutuar rreth fillimit...

MPB: Nga sot qytetarët mund të pajisen me targa të përkohshme në të gjitha Qendrat e Regjistrimit të Automjeteve

Nga e marta qytetarët mund të pajisen me leje të përkohshme për targa në të gjitha Qendrat e Regjistrimit të Automjeteve. Kështu thuhet një njoftimin...

Situata në veri/ Alarmohet Serbia, mblidhet urgjentisht Këshilli i Sigurisë Kombëtare

Mediat serbe vazhdojnë raportimin për gjendjen në pjesën e veriut të Kosovës. “Novosti” raporton sot se nata kaloi e tensionuar paqësisht vendosjes së njësive speciale...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img