KATEGORIA

KOSOVA

Osmani: Ne gati për zgjedhje, problemin gjejeni tek serbët!

Kosova është e gatshme t’i mbajë zgjedhjet në katër komunat në veri, por problemi qëndron tek serbët që jetojnë atje sipas Vjosa Osmanit. Në një...

Borell: Është koha për të filluar zbatimin e marrëveshjes

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, tha në Bruksel, ku po mbahet një takim i nivelit...

Oerd Bylykbashi: Pensionet në Shqipëri janë të turpshme

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi, u shpreh në Kuvend këtë të enjte se pensionet në Shqipëri janë të turpshme. “Të gjithë ju jeni ndeshur në fushatë...

Haradinaj: Ta ndihmojmë Kosovën, ta shkarkojmë Kurtin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, tha që qytetarët dhe deputetët nuk duhet të presin ndryshim të situatës nga vetë shkaktarët...

Kurti: Të trajtohen njësoj si komuniteti serb në Kosovë!

ke thënë se as Presheve dhe as Bujanoci nuk kanë spital dhe si pasojë detyrohen të shkojnë në spitalin e Vranjës. Një spital ku...

Kurti premton infrastrukturë të re sportive për Lojërat Mesdhetare “Prishtina 2030”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti premtoi infrastrukturë të re sportive për Lojërat Mesdhetare “Prishtina 2030”. Ai para mbledhjes së qeverisë të mërkurën, tha se organizimi...

Escobar: Dorëheqja e kryetarëve në komunat rruga më e lehtë

Në prag të takimit ndërmjet Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i dërguari amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar, i...

Kurti dhe Escobar bisedojnë për zbatimin e marrëveshjes bazike dhe aneksit të saj

PRISHTINË, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendës ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane...

Kurti dhe zëvendësambasadorja amerikane përkujtojnë sulmin e 11 shtatorit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, zëvendëskryeministrja Donika Gërvalla dhe zëvendësambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Alyson Grunder kanë bërë homazhe te...

Kurti: Përfitimet që do të ketë Kosova me Lojërat Mesdhetare 2030

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaron se nga Heraklioni i Greqisë për në Prishtinë po kthehen me kujtime të mira, përgjegjësi të reja, e...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img