KATEGORIA

KOSOVA

Haliti: Qëndrimi i gjatë i PDK-së në pushtet ndikoi në rezultat

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se propaganda e madhe kundër PDK-së dhe të qenit gjatë në pushtet...

Abrashi shpall fitoren: Jam kryetar i Prishtinës

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, e ka shpallur fitoren ndaj Shpend Ahmetit të Vetëvendosjes. Abrashi, në balotazhin e djeshëm ndaj Ahmetit, doli...

​Ahmeti: Nuk lejuam që krimi të kthehet në Prishtinë

Kryetari i sapozgjedhur përsëri në Prishtinë Shpend Ahmeti, i cili në rezultatet preliminare të publikuara nga KQZ, ka fituar edhe një mandat të dytë...

LDK: Mund të kërkojmë përsëritje të zgjedhjeve në Prishtinë!

Zgjedhjet në Prishtinë mund të përsëriten. Një mundësi të tillë e lë të hapur Lidhja Demokratike e Kosovës. Fillimisht, kjo parti do të kërkojë...

Pacolli: AKR ka ndikuar shumë me vota tek Shpend Ahmeti

Ish- kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli konsideron se elektorati i partisë së tij dukshëm i kanë ndihmuar Shpend Ahmetit të...

Sejdiu: Me dallavere nuk fitohet, Prishtina ka vendosur me zemër

Pas njoftimit të KQZ-së se është bërë një gabim në procesimin e votave gjatë futjes së të dhënave të rezultateve preliminare, ka reaguar deputeti...

Presidenti Thaçi dekreton Ligjin për Buxhetin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka dekretuar Ligjin e Buxhetit me plotësimet dhe ndryshimet e reja. Ai përmes një statusi në llogarinë e tij në...

Zyrtarë të lartë të AKR-së në Vushtrri mbështesin kandidatin e PDK-së

Arritja e marrëveshjes për koalicion ndërmjet Lidhjes Demokratikë të Kosovës dhe Aleancës Kosova e Re për balotazhin e 19 nëntorit në komunën e Vushtrrisë,...

PDK dhe AAK në koalicion për Prizrenin

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur marrëveshje koalicioni për qytetin e Prizrenit për katër vitet e ardhshme.  Nënshkrimet për...

Ambasadori Ismaili mori pjesë në Këshillin Botëror për Tolerancë dhe Paqe

Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë Diplomatike të Republikës së Kosovës, ambasadori Beqir Ismaili, mori pjesë në inaugurimin e Këshillit Botëror për Tolerancë dhe Paqe...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img