KATEGORIA

KOSOVA

Si e mori helmin në Gjykatë gjenerali Praljak, tregon Shesheli!

Duke marrë parasysh se Tribunali Hagës ka një siguri të nivelit shumë të lartë, shtrohet pyetja se si ka mundur gjenerali kroat Praljak të...

Certifikohen rezultatet e zgjedhjeve në 37 komuna

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së sotme ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për 37 Kuvendet Komunale që u mbajtën më 22 tetor Sipas...

Ministri i FSK-ës Berisha merr urim me rastin e Ditës së FSK-së nga komandanti i Gardës Kombëtare të Ajovës

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës Rrustem Berisha ka pranuar një letër urimi, me rastin e Ditës së FSK-së nga komandanti i Gardës...

Limaj: Shumë shpejt do t’i japim zgjidhje demarkacionit

Megjithatë, zëvendëskryeministri Limaj e quan krejtësisht të padrejtë dhe të panevojshëm vënien e këtij kushti për Kosovën, duke lënë qytetarët e saj të izoluar. Në...

LDK dhe PDK akuzojnë VV-në: Në Prishtinë dhe Prizren i manipuluan votat përmes “trenit bullgar”

Anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Sami Hamiti dhe të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK),...

Miratohet në parim Projektligji për Prishtinën

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në parim Projektligjin për kryeqytetin e Republikës së Kosovës, Prishtinën. Pro këtij Projektligji kanë votuar 67 deputetë, një...

Haradinaj: S’ka punësime me ndërhyrje, ja për çfarë e ka fjalën!

"Vetëm nuk mundemi po bashkë mundemi", ishte kjo motoja që kryeministri Ramush Haradinaj e tha a në hapjen e panairit “Javët e biznesit...

Miratohet në parim Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për lirinë fetare

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për lirinë fetare në Kosovë. Pro këtij Projektligji ishin 61 deputetë,...

PZAP: Istogu shkon në rivotim, Kllokoti jo

PZAP-ja ka pranuar si të bazuar kërkesën e LDK-së dhe ka vendosur që rezultatet e Zgjedhjeve Lokale të 22 tetorit, për raundin e dytë...

Vazhdon të rritet numri i emigrantëve të paligjshëm nga Kosova

Edmond Gashi, nga Qendra Gjermane e Informimit për Migrim, Aftësim Profesional dhe Karrierë thotë se numri i emigrantëve të paligjshëm nga Kosova është ende...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img