KATEGORIA

KOSOVA

Policia e Kosovës arreston 14 persona

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka arrestuar 14 persona për vepra penale dhe incidente të ndryshme. Arrestimet janë kryer në të gjitha...

Ky është kryetari i i ri i Prizrenit

Pavarësisht votave me kusht dhe me postë, që i fitoi kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj, ato nuk kanë mjaftuar që të fitojë në garën...

As LDK nuk e pranon rezultatin në Prishtinë, kërkon rinumërim të votave

Pas procesit të numërimit të votave me kusht dhe atyre me postë , në komunën e Prishtinës i pari ka dalë Shpend Ahmeti i...

Sali Zyba do ta zëvendësojë Mytaher Haskukën në Kuvend

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për komunën e Prizrenit, Myaher Haskuka, ka fituar garën komunale për të parin e Prizrenit. Haskuka ka postin e deputetit të...

LDK nuk e pranon rezultatin në Prishtinë pa rinumërim

Pas numërimit të votave me kusht Shpend Ahmeti ka ruajtur epërsinë dhe madje e ka thelluar atë ndaj kundër-kandidatit Arban Abrashi, në garën për...

Elezi: Nesër shpallën rezultatet përfundimtare nga KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës së nesërme të shpallë rezultatet përfundimtarë për raundin e dytë të zgjedhjet lokale, i cili është...

Albin Kurti: Prej nesër festa shndërrohet në punë

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka uruar fitoren e bashkëpartiakëve të tij, Shpend Ahmetit në Prishtinë dhe Mytaher Haskukës në Prizren, duke thënë se...

Sulmohen me bombë shtëpitë e pjesëtarëve të FSK-së, reagon Haradinaj

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, e dënon sulmin me mjete shpërthyese mbi shtëpitë e dy pjesëtarëve të Forcave të Sigurisë së Kosovës,...

Shpend Ahmeti fitues i Prishtinës, falënderon të gjithë qytetarët

Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fitues i zgjedhjeve për kryetar të Prishtinës, duke marrë edhe mandatin e dytë për ta drejtuar kryeqytetin. Ai...

Gjykata Supreme vendos: S’ka rinumërim të votave në Prizren e në Prishtinë

Gjykata Supreme e Kosovës, ka marrë vendim për të rrëzuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimin e votave në Prizren. Gjykata...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img