KATEGORIA

KOSOVA

Veliu: Nuk ka kandidat që do të më heqë nga posti i kryetarit

Më shumë vota mori në raundin e dytë se të parin. Agim Veliu siguroi edhe një mandat të tretë në krye të komunës së...

Pacolli kërkon mbështetje nga Arabia Saudite për shtimin e njohjeve

Vlerësim për qeverinë e re, gatishmëri për mbështetje të gjithanshme dhe të palëkundur ndaj Kosovës, i shprehu i ngarkuari me Punë i Arabisë Saudite...

KQZ-ja ende s’e di saktë kur bëhet numërimi i votave me kusht dhe i atyre me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka një datë të saktë se kur fillon numërimi i votave me kusht dhe atyre përmes postës. Valmir Elezi...

Gara e Prishtinës, LDK kërkon rishikimin e votave të pavlefshme

Lidhja Demokratike e Kosovës do të kërkojë rishikimin e 610 votave të pavlefshme në Prishtinë. Deputeti i saj, Driton Selmanaj tha për një media...

Haliti: Qëndrimi i gjatë i PDK-së në pushtet ndikoi në rezultat

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se propaganda e madhe kundër PDK-së dhe të qenit gjatë në pushtet...

Abrashi shpall fitoren: Jam kryetar i Prishtinës

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, e ka shpallur fitoren ndaj Shpend Ahmetit të Vetëvendosjes. Abrashi, në balotazhin e djeshëm ndaj Ahmetit, doli...

​Ahmeti: Nuk lejuam që krimi të kthehet në Prishtinë

Kryetari i sapozgjedhur përsëri në Prishtinë Shpend Ahmeti, i cili në rezultatet preliminare të publikuara nga KQZ, ka fituar edhe një mandat të dytë...

LDK: Mund të kërkojmë përsëritje të zgjedhjeve në Prishtinë!

Zgjedhjet në Prishtinë mund të përsëriten. Një mundësi të tillë e lë të hapur Lidhja Demokratike e Kosovës. Fillimisht, kjo parti do të kërkojë...

Pacolli: AKR ka ndikuar shumë me vota tek Shpend Ahmeti

Ish- kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli konsideron se elektorati i partisë së tij dukshëm i kanë ndihmuar Shpend Ahmetit të...

Sejdiu: Me dallavere nuk fitohet, Prishtina ka vendosur me zemër

Pas njoftimit të KQZ-së se është bërë një gabim në procesimin e votave gjatë futjes së të dhënave të rezultateve preliminare, ka reaguar deputeti...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img