KATEGORIA

KOSOVA

Presidenti Thaçi dekreton Ligjin për Buxhetin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka dekretuar Ligjin e Buxhetit me plotësimet dhe ndryshimet e reja. Ai përmes një statusi në llogarinë e tij në...

Zyrtarë të lartë të AKR-së në Vushtrri mbështesin kandidatin e PDK-së

Arritja e marrëveshjes për koalicion ndërmjet Lidhjes Demokratikë të Kosovës dhe Aleancës Kosova e Re për balotazhin e 19 nëntorit në komunën e Vushtrrisë,...

PDK dhe AAK në koalicion për Prizrenin

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur marrëveshje koalicioni për qytetin e Prizrenit për katër vitet e ardhshme.  Nënshkrimet për...

Ambasadori Ismaili mori pjesë në Këshillin Botëror për Tolerancë dhe Paqe

Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë Diplomatike të Republikës së Kosovës, ambasadori Beqir Ismaili, mori pjesë në inaugurimin e Këshillit Botëror për Tolerancë dhe Paqe...

Cili është plani i qeverisë për Asociacionin?

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë ka folur edhe për krijimin e bashkësisë së komunave me shumicë serbe.  Hoxhaj ka bërë të ditur...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img