KATEGORIA

KOSOVA

KQZ-ja vlerësohet me çmimin e parë për menaxhim të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Republikës së Kosovës është vlerësuar me vendin e parë të Çmimit Ndërkombëtar Zgjedhor në kategorinë “Menaxhimi i Zgjedhjeve”. Ky çmim...

LDK dhe PDK nuk dorëzohen, dërgojnë katër ankesa në Supreme

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë dërguar ankesa në Gjykatën Supremem për rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale. Këtë e ka konfirmuar...

Demarkacioni rrezikon Qeverinë “Haradinaj”

Qëndrimet krejtësisht të kundërta të partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, lidhur me çështjen e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e...

28% e profesorëve të UP-së kanë botuar së paku një herë në revista të dyshimta

ORCA ka prezantuar sot raportin “Integriteti Akademik i Profesorëve në Universitetin e Prishtinës”, ku janë analizuar CV-të e 481 profesorëve me tituj akademikë dhe...

Kosova dhe Turqia bashkëpunojnë në fushën e skemave sociale

Në vazhdën e vizitës së tij në Turqi, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica takoi ministren e Familjes dhe Politikave Sociale të...

Ja sa do të jetë paga mesatare mujore në sektorin e tregtisë

Tregtia është sektori me numrin më të madh të ndërmarrjeve me 16.557 sosh ose 47.7%, pasuar nga shërbimet biznesore dhe shërbimet e tjera me...

Thaçi: Mandati i EULEX-it do të përfundojë vitin e ardhshëm

Presidenti Thaçi ka thënë se zhvillimi dhe rritja ekonomike, punësimi, edukimi dhe shëndetësia janë disa nga çështjet që duhet adresuar në mënyrë urgjente. Ai...

Thaçi përsëri godet BE-në: Na imponuat Specialen, Serbia i meriton 100 gjykata të tilla

Duke folur për Specialen tha se e njëjta iu imponua institucioneve të vendit. Kreu i shtetit tha se po të kishte drejtësi, Serbia do...

Ja pse u shkarkua zv/ministri

Arbër Vllahiu tregoi pse u shkarkua zëvendësministri Fatir Berzati. Pas shkarkimit të Fatir Berzatit, zv/ministrit nga komuniteti goran, Arbër Vllahiu, shefi i kabinetit në Zyrën...

VV do të votojë kundër buxhetit për vitin 2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se VV do të votojë kundër buxhetit për vitin 2018,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img