KATEGORIA

KOSOVA

Më shumë se 1 milionë euro shtesë për Policinë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka marrë vendim që të ndahen mjete financiare shtesë për fundvit për pjesëtarët e Policisë së Kosovës. Mjetet...

Veseli: E ardhmja e FSK-së është në NATO

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli vizitoi Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), me ç'rast theksoi se Kuvendi do...

Thaçi: Jeta më e mirë ndërtohet duke u pajtuar për bashkëjetesë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka mbledhur Këshillin Konsultativ për Komunitete. Me këtë rast presidenti Thaçi ka thënë se e ka përcjellë...

Ministria e Arsimit jep lajmin e mirë për shkollat

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqeri Bytyqi , në konferencën përmbyllëse për vitin 2017, tha se për punën 100 ditëshe ministria është munduar...

Milaim Zekës i hiqet masa e arrestit shtëpiak

Gjykata Themelore në Prishtinë ka hequr masën e arrestit shtëpiak për deputetin e Kuvendit Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, Milaim Zeka. Sipas këtij...

Nexhat Daci zgjidhet kryetar i Akademisë së Shkencave

Kuvendi i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, sot ka mbajtur zgjedhjet e rregullta të udhëheqjes së Akademisë dhe zgjodhi Kryesinë e...

Presidenti Thaçi: Kosova, atdhe i të gjithëve

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbajtur takimin e Këshillit Konsultativ për Komunitete. Presidenti ka përkrahur kërkesën për shtimin e buxhetit për Këshillin. Ai tha...

Mblidhet urgjent Kryesia e Kuvendit, kjo është arsyeja

Shefat e Grupeve Parlamentare do të mblidhen sot pasdite për të mbajtur mbledhjen e radhës së Kryesisë së Kuvendit. Burime të indeksonline kanë bërë të...

Ismaili emëron drejtorin e Fondit për sigurime shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka emëruar Fatmir Plakiqin drejtor të Fondit për sigurime shëndetësore. Ministri Ismaili njoftoi se tashmë çështjen e sigurimit shëndetësor e...

Kryetari i Kuvendit viziton FSK-në

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli sot do të vizitojë Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Kjo vizitë do të nis në objektin e Ministrisë...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img