KATEGORIA

KOSOVA

Pacolli: Mos liberalizimi i vizave për kosovarët, është dështim i BE-së

Zv/kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme Behxhet Pacolli, në një intervistë për Deutche Welle ka thënë se mos liberalizimi i vizave për qytetarët...

Bulliçi rithekson: Kosova humb territor, mbetet në dorën e deputetëve miratimi ose rrëzimi i Demarkacionit

Kryesuesi i Komisionit për shënjimin dhe mirëmbajtjen e territorit, Shpejtim Bulliçi në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur rreth raportit...

Edhe një tjetër sukses i FSK-së në këtë fundvit

Kompania e deminimit e regjimentit të mbrojtjes civile të FSK-së, në fund të muajit nëntor ka përfunduar me sukses operacionit e deminimit humanitar gjatë...

Qeveri apo farefis: Edhe zëvendësministri i Punëve të Brendshme, punëson dikë të afërm në ministri

Zv/ministri i Punëve të Brendshme nga radhët e PDK’së, Izmi Zeka ka rehatuar në kabinetin e vet kushërirën e tij. Izmi Zeka, i cili është...

Vitin që vjen Kosova bëhet me ligj të ri për informatorët

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë në tryezën e rrumbullakët për statusin aktual të mbrojtjes së sinjalizuesve, se pa...

Ylli Hoxha dorëhiqet nga pozita e kryetarit të Vetëvendosjes në Prishtinë

Ylli Hoxha është dorëhequr nga pozita e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, duke e lënë të paqartë nëse po dorëhiqet edhe nga aktivizmi...

Osmani i rikujton Haradinajt diçka për marrëveshjen me Malin e Zi

Deputetja e LDK-së Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj sot ka votuar marrëveshjen me Malin e Zi,...

Presidenti Thaçi mban fjalimin e fundvitit para FSK-së

Sot presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të mbajë fjalimin e fundvitit para pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Presidenti Thaçi fjalimin do ta...

Sigurimet shëndetësore në fund të 2018

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka deklaruar se sigurimet shëndetësore nuk do të fillojnë për qytetarët e Kosovës pa ofruar shërbime shëndetësore të mira...

Aktivizohet legjislativi, sot deputetët shqyrtojnë buxhetin për vitin 2018

Pas pauzës për zgjedhjet lokale, seancat plenare në Kuvendin e Kosovës kanë filluar të zhvillohen normalisht. Pas dy seancave që u mbajtën javën e kaluar,...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img