KATEGORIA

KOSOVA

Flet Vjosa Osmani: A do ta votojë LDK-ja shfuqizimin e Gjykatës Speciale?

Shoqatat e veteranëve kanë mbledhur mbi 10 mijë nënshkrime, nëpërmjet të cilave synojnë shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Fillimisht veteranët thanë se po kërkojnë...

Shqipëria trondit Kosovën, Thaçi: Prishtina, në krah të SHBA në çdo rrethanë

Pozicionimi i Tiranës zyrtare kundër Uashingtonit ka bërë bujë të madhe në Kosovë, ku admirimi për Shtetet e Bashkuara është i madh, i ushqyer...

Thaçit hirrje partive politike: Ratifikojeni Demarkacionin dhe jepni fund izolimit të qytetarëve

Në fjalimin e tij vjetor para deputetëve, presidenti i Repulikës së Kosovës Hashim Thaçi,ndër të tjera ka thënë se kredibiliteti ynë shtetëror në...

Haradinaj drejtorëve të KEK-ut, mos rrini te “Lepa Brena”

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, i cili në mbledhjen e Qeverisë foli për gjendjen energjetike të krijuar në vend, u bëri thirrje drejtorëve të...

Veseli: Preferoj dialogun para konfliktit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka folur në një tryezë të Institutit Demokratik të Kosovës për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe...

Mehajt e Prekazit, pse i jemi futur politikës dhe pse krah Jakup Krasniqit e Fatmir Limajt

Familja e heronjve Tahir e Nebih Meha nga Prekazi, e zhgënjyer me mënyrën si kanë shkuar punët nga mbarimi i luftës, së fundmi janë...

Haradinaj: Erdha në Qeveri me bombën e kurdisur për gjendjen e energjisë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik (MZhE), Valdrin Lluka, në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka folur për gjendjen energjetike në vend. Ai ka thënë se është...

Sot betohet Mytaher Haskuka

Kryetar i ri i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të betohet sot në mbledhjën inauguruese të Kuvendit të Komunës së Prizrenit. Kandidati i Vetëvendosjes...

Opozita bojkoton fjalimin e presidentit

Partitë opozitare kanë vendosur që të mos marrin pjesë në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, në të cilën presidenti Thaçi do ta...

Edhe zv/kryeministrat me këshilltar

Qeveria po ashtu ka miratuar programin e statistikave zyrtare për vitet 2018-2022, si dhe propozim vendimin për ndryshimin dhe plotësimin e vendimit të Qeverisë...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img