KATEGORIA

KOSOVA

Sefaj në Bruksel: Kemi bërë punë të shkëlqyeshme duke arrestuar ‘luftëtarë të huaj’

Institucionet e Republikës së Kosovës deri më tani kanë bërë një punë të shkëlqyer duke hetuar, arrestuar dhe dënuar rekrutues, financues dhe disa dhjetëra...

Nuk kalon projektbuxheti, opozita nuk merr pjesë në votim

Projektbuxheti për vitin 2018 nuk ka marr votat e mjaftueshme të deputetëve. Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në...

Ky është kushti i LDK-së për Qeverinë “Haradinaj” që ta votojë Demarkacionin

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për...

Kosova nënshkruan marrëveshje me Bankën Gjermane për Zhvillim në vlerë 7.45 milionë euro

Ministria e Financave ka njoftuar se sot do të nënshkruajë dy marrëveshjeve, njëra me vlerë 5.45 milionë euro dhe tjetra me 2 milionë euro,...

Kosova t’i plotësojë dy kushtet e BE-së për vizat

Kosova dhe Bashkimi Europian (BE) kanë rënë dakord për kushtet që duhen plotësuar për liberalizimin e vizave. Kanë mbetur vetëm edhe dy kritere të paplotësuara:...

Çfarë ju tha sot kryeministri Haradinaj ministrave të tij?

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka kërkuar nga ministrat që të marrin pjesë në vazhdimin e seancës...

KQZ-ja vlerësohet me çmimin e parë për menaxhim të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Republikës së Kosovës është vlerësuar me vendin e parë të Çmimit Ndërkombëtar Zgjedhor në kategorinë “Menaxhimi i Zgjedhjeve”. Ky çmim...

LDK dhe PDK nuk dorëzohen, dërgojnë katër ankesa në Supreme

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë dërguar ankesa në Gjykatën Supremem për rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale. Këtë e ka konfirmuar...

Demarkacioni rrezikon Qeverinë “Haradinaj”

Qëndrimet krejtësisht të kundërta të partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, lidhur me çështjen e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e...

28% e profesorëve të UP-së kanë botuar së paku një herë në revista të dyshimta

ORCA ka prezantuar sot raportin “Integriteti Akademik i Profesorëve në Universitetin e Prishtinës”, ku janë analizuar CV-të e 481 profesorëve me tituj akademikë dhe...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img