KATEGORIA

KOSOVA

Vrau dhe dogji shokun e ngushtë, 22-vjeçari dënohet me burg përjetë në Kosovë

Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamentit për Krime të Rënda, shpalli aktgjykim dënues ndaj të pandehurit Trimor Lalinovci, shtetas i Republikës së Kosovës, i...

Administrata e stërmbushur, punëtorët vështirë të gjejnë vende për t’u ulur

Kryetari i Sindikatës së Shërbimit Civil, Mursel Zymberi, ka thënë se kanë qenë të rrezikuar nga Coronavirusi, madje duke bartur edhe te familjet e...

Jakup Krasniqi e pranon: Dy personat në arrati për 2 milionët e Thesarit janë anëtarë të Nismas

Kosova para dy ditësh është tronditur nga lajmi se një punëtor i Thesarit të Kosovës me iniciale L.G. dyshohet se, përmes katër transaksioneve të...

Sot Speciales i skadon afati 6 mujor i shqyrtimit të aktakuzës për presidentin Thaçi

Dhomat e Specializuara në Hagë nuk e kanë njoftuar ende publikun nëse aktakuza për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ndaj presidentit të Kosovës,...

Kosova regjistron 169 raste të reja dhe 2 të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private...

Çka deklaroi në gjykatë Labinot Gruda, i dyshuar për vjedhjen e dy milionë eurove nga thesari i Kosovës?

I dyshuari për transaksionin e paligjshëm mbi 2 milionë euro nga Thesari i Kosovës, Labinot Gruda. ka deklaruar në gjykatë se ndihet plotësisht i...

​Hoti shkon për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot zhvillon vizitën zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të kryeministrit Zoran Zaev. Takimi ndërmjet...

Kosovë: Vritet një 19-vjeçar në Gjilan

Një 19 vjeçar është vrarë pas mesnate në qytetin e Gjilanit. Rasti është konfirmuar për lajmi.net edhe nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin...

Rritet sërish numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi në Kosovë. Ndërkohë, Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë raporton se është rritur...

Hoti deklarohet shkurt për vjedhjen e mbi 2 milionë eurove: Keqpërdoruesit do të dalin në sipërfaqe

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me rastin e djeshëm ku u vodhën mbi 2 milionë euro nga Thesari i Shtetit. Hoti deklaroi...

Lajmet e fundit

“Vrasësi i të moshuarave”/ Tmerroi rrugët e Riminit, vdes në qeli shqiptari i dënuar

Eder Marila, një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Bolonjës në 2013-ën u gjet i pajetë në burgun e Padovas. Shqiptari...

“Ku është paketa e tretë?”, Basha: Viktimat e pandemisë, për shkak të kaosit që mbizotëron në spitalet tona

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një konferencë për mediat, tha se kryeministri Edi Rama, përkundër asaj që ka premtuar, nuk e dha...

“Shkelën armëpushimin”, Azerbajxhani akuzon Armeninë për luftime gjatë “paqes”

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha të hënën se forcat armene shkelën një armëpushim të rënë dakord të dielën dhe hodhën granata në fshatra...

Tensionohen raportet mes Macron dhe botës arabe

Deklaratat dhe politikat e Presidentit francez Emmanuel Macron karshi islamizmit në Francë dhe insistimin e tij për të rishfaqur karikaturat e profetit Muhammed, ka...

Mitsotakis flet për kufijtë detarë: E drejta për t’u zgjeruar me 12 milje në Jon nuk diskutohet apo kushtëzohet, më pas shkojmë në Hagë...

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e kufijve detarë. Ai...
- ISLAMSHOP.CH -