KATEGORIA

BOTA

Gjermania nis hetime ndaj Apple

Zyra Federale Gjermane e Kartelit (Bundeskartellamt) ka filluar një hetim nëse Apple ka abuzuar me dominimin e saj në treg, transmeton Anadolu Agency (AA). Në...

Kryeministri spanjoll paralajmëron falje për liderët e burgosur katalonjas

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez njoftoi se do të propozojë falje për 9 liderë separatistë katalonjas të burgosur, transmeton Anadolu Agency (AA). Duke folur për...

Suedi, bie qeveria pasi nuk mori votëbesimin

Qeveria e kryeministrit të Suedisë, Stefan Löfven nuk mori votëbesimin nga parlamenti, transmeton Anadolu Agency (AA). Në parlamentin suedez u shqyrtua mocioni i votëbesimit të...

“Prova e dashurisë”/ Vendimi i çuditshëm i çiftit ukrainas, lidhen për 123 ditë me zinxhir

Një çift ukrainas, kanë vendosur të testojnë dashurinë e tyre në një mënyrë mjaft të veçantë. Më 14 shkurt, ditën e të dashuruarve, ato vendosën...

18 makina përfshihen në aksident në Alabama, vdesin 9 fëmijë dhe një i rritur

Nëntë fëmijë dhe një i rritur kanë humbur jetën në një aksident në SHBA, ku u përfshinë 18 automjete në shtetin e Alabamas të...

‘Armëpushimi’ Greqi-Turqi, Çavuşoğlu: Të ndalin provokimet, shoku im Dendias flet shumë gjëra pas shpinës tonë

Ministri i jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu i ka bërë thirrje Greqisë të ndalë provokimet edhe pse duket se dy vendet e kanë gjetur...

Turqia zemëron Moskën, i dërgon dronë luftarakë Ukrainës!

Dronët turq do ta forcojnë fuqinë ushtarake të Kievit deklaroi ministri i jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba duke lavdëruar mjetet e Ankarasë dhe aftësitë e...

Iran, rrëzohet helikopteri me kutitë e votimit, një polic i vdekur

Një oficer i policisë iraniane humbi jetën dhe 11 persona të tjerë u plagosën në rrëzimin e një helikopteri në provincën Khuzestan, transmeton Anadolu...

Kush është Ebrahim Raisi, i zgjedhuri si Presidenti i 8-të i Iranit?

AHMET DURSUN Ebrahim Raisi, i njohur për orientimin e tij konservativ, i cili fitoi zgjedhjet presidenciale sipas rezultateve të para zyrtare të shpallura në Iran...

Përkundër pandemisë, në vitin 2020 u zhvendosën mbi 82 milionë njerëz në mbarë botën

MEHMET SAH YILMAZ/GULSUM INCEKAYA Sipas Raportit të Trendit Global të Komisionerit të Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR), numri i njerëzve që ikin...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img