KATEGORIA

BOTA

Dorëheqja e Mugabes, festë në Zimbabve

Banorët e Zimbabvesë kanë festuar gjatë gjithë natës pasi Robert Mugabe dha dorëheqjen si President. Ai mbajti pushtetin për 37 vite dhe dikur madje kish...

Athina, notë proteste Gjermanisë: Grekët po lihen jashtë “Schengen”-it

<a href="http://rtvislam.com/wp-content/uploads/2017/11/2-14.jpg"><img src="http://rtvislam.com/wp-content/uploads/2017/11/2-14.jpg" alt="" width="884" height="532" class="alignnone size-full wp-image-8651" /></a> Vendosja e “karantinës” ndaj pasagjerëve grekë në aeroportet e Gjermanisë, që në thelb interpretohet si...

Yildirim: Qëllimi i procesit të Astanas është përfundimi i luftës 6 vjeçare në Siri

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim organizoi një drekë për nder të pjesëmarrësve të Këshillit të 10-të të Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare të Azisë (APA). Yildirim...

Putin: Jemi dakorduar për zhvillimin e Kongresit Kombëtar të Dialogut të Sirisë

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, duke theksuar se Turqia dhe Irani kanë arritur marrëveshje mbi një dokument për zgjidhjen e krizës në Siri, tha se...

OKB mirëpret vendimin e Tobrukut për marrëveshjen në Libi

Misioni i Kombeve të Bashkuara për Përkrahje të Libisë (UNSMIL) ka mirëpritur të mërkurën vendimin e Parlamentit libian me seli në Tobruk, që të...

Mianmari ende pengon hyrjen e delegacionit të OKB-së në Arakan

Kryetari i Misionit për hetim të pavarur ndërkombëtar për Mianmarin, Marzuki Darusman, tha se qeveria e Mianmarit ende nuk lejon ekipin e tij të...

Opozita siriane mblidhet në një takim në Rijad

Në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Rijad filloi takimi dy-ditor i delegacioneve të grupeve të opozitës siriane. Qëllimi kryesor i takimit është bashkimi i grupeve opozitare...

“Terroristët dhe trafikantët e qenieve njerëzore po përfitojnë nga konfliktet”

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka theksuar se terroristët dhe trafikantët e qenieve njerëzore po përfitojnë nga kaosi në...

Kryeministi libanez Hariri prolongon parashtrimin e dorëheqjes

Kryeministri i Libanit Saad Hariri njoftoi sot se me kërkesë të presidentit të shtetit Michel Aoun ka shtyrë parashtrimin e dorëheqjes nga posti i...

Publikohen pamjet e ushtarit i cili u qëllua duke ikur nga Koreja e Veriut

Publikohen pamjet e ushtarit të Koresë së Veriut, i cili u qëllua nga kolegët e tij ushtarë, gjatë tentimit për të kaluar në Korenë...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img