KATEGORIA

BOTA

Presidenti gjerman Steinmeier thirrje partive që të formojnë qeveri

Presidenti i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier është takuar me liderët e partive pas bisedimeve për formimin e qeverisë së re mes bllokut konservator të kancelares...

Nigeri, rritet në 50 numri i viktimave nga sulmi në xhami

Numri i viktimave nga sulmi në një xhami në lindje të Nigerisë është rritur në 50, njoftoi policia. Zëdhënësi i policisë Osman Ebubekir ka thënë se...

Merkel nuk mendon të japë dorëheqjen

Si do të venë punët në Gjermani? Kjo është çështja kryesore që debatohet aktualisht në këtë vend. Kancelarja Merkel deklaroi ndërkohë se është gati...

Putin: Është koha të kalohet drejt procesit politik në Siri

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe presidenti i Sirisë Bashar al Asad zhvilluan një takim në qytetin Soçi të Rusisë. Në një deklaratë me shkrim...

Shtyhet takimi i opozitës siriane në Rijad

Takimi i opozitës siriane i cili planifikohej të fillojë nesër në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Rijad, është shtyrë. Sipas informacioneve të marra nga burimet lokale...

Tillerson: Ende kemi shpresë për diplomaci në çështjen e Koresë së Veriut

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, në një deklaratë në ditën kur SHBA-ja vendosi Korenë e Veriut në listën e "shteteve që mbështesin terrorizmin",...

Erdogan nesër viziton Rusinë, samit trepalësh për Sirinë

Në samitin trepalësh mes Rusisë, Turqisë dhe Iranit që do të mbahet në Soçi të Rusisë në lidhje Sirinë, do të vlerësohen avancimet në...

Ngritet flamuri i Kosovës në Konsullatën e Iowas

Në ndërtesën ku gjendet Konsullata e Republikës së Kosovës në Des Moines të Iowas është ngrit flamuri i Kosovës. Flamuri u ngrit nga Konsulli i...

Kush e fitoi garën për ​Agjencionin Europian të Medikamenteve?

Amsterdami fitoi sot garën për të pritur Agjencinë Europiane të Medikamenteve (EMA), që do të largohet nga Londra për shkak të Brexit, njoftoi presidenca...

Macron konsultohet me rivalët politik për të ardhmen e BE-së

Presidenti francez, Emmanuel Macron filloi sot takimet me liderët e partive politike franceze, për të diskutuar për çështjen e zgjedhjeve europiane të vitit 2019...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img