KATEGORIA

BOTA

Nepal, mbahen zgjedhjet e para pas luftës civile

Duke sfiduar motin e ftohtë dhe kërcënimet për dhunë, votuesit e Nepalit në Himalaje, dolën për të votuar të dielën në zgjedhjet e para...

Erdogan bisedë telefonike me mbretin e Arabisë Saudite

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me mbretin e Arabisë Saudite, Selman Bin Abdulaziz Al Suud. Sipas informacioneve të marra...

Erdogan bisedë telefonike me Macron

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin e Francës Emmanuel Macron, ku është theksuar rëndësia jetike e mbrojtjes së...

Sulmi në Egjipt, Al Sisi: Përgjigje me forcën maksimale

Presidenti i Egjiptit, Abdul Fattah al Sisi ka premtuar se do të përgjigjet me forcën më ekstreme pasi 300 persona humbën jetën në një...

Paniku në Londër, gjithçka nisi me një zënkë

Policia ka publikuar fotot e dy personave me të cilat ajo do të bisedojë pas një episodi të shpërthimit të panikut në metronë e...

Yildirim nesër për vizitë në Mbretërinë e Bashkuar

Me ftesë të kryeministres britanike Therese May, kryeministri turk Binali Yıldırım do të vizitojë Mbretërinë e Bashkuar më 26 dhe 27 nëntor. Përveç temave dypalëshe,...

Interesim i madh për xhaminë e dytë më të madhe në Azinë Qendrore

Xhamia Hazreti Sulltan, e cila ndodhet në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, tërheq vëmendjen e turistëve me arkitekturën ku janë përdorur ornamentet kazake. Xhamia, e cila...

Prokuroria e Egjiptit: Sulmi ndaj xhamisë është kryer nga DEASH-i

Numri i të vdekurve në sulmin ndaj xhamisë në Al-Arish, në pjesën veriore të Sinait në Egjipt, ka arritur në 305 persona kurse sulmi...

Erdogan: Samiti në Soçi për të ardhmen e drejtë të Sirisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot në qytetin turk të Balikesir tha se Samiti që u mbajt kohët e fundit në Soçi është...

Forcat Ajrore Amerikane: Pilotë, pastroni xhamat!

Forcat Ajrore Amerikane i kanë kërkuar pilotëve të tyre me bazë në Britaninë e Madhe, t’i mbajnë xhamat e dritareve të pastra për të...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img